Přírodní pomoc na dnu a revmatické potíže

brusinky
Zdroj foto: bergsten, Public domain, via Wikimedia Commons

Bolavé klouby dokáží potrápit. Na podzim se revmatické potíže hlásí ještě více. Pomoc nabízí řada bylin, které udělají dobře, zlepší průběh a poskytnou úlevu. Pomohou i jako efektivní prevence. Na které byliny se v tomto směru můžete spolehnout?

Existuje hned celá řada léčivých rostlin, které je možné využít při léčbě revmatických potíží, zmírnit bolest kloubů. Pozitivní je, že při dlouhodobém užívání lze dokonce snížit i vznik chronických zánětů.

Byliny na pročištění těla a zmírnění bolesti

libecek
Zdroj foto. 4028mdk09, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

Mezi nejúčinnější a nejpopulárnější patří pampeliška, andělika, jalovec, heřmánek, starček obecný či majoránka. Byliny, které pomáhají v detoxikaci organismu, zlepšují krevní oběh a průtok krve do svalů a kloubů. Zásluhou toho se snižuje riziko zánětu. Řada z nich má i analgetické vlastnosti, tlumí bolest právě svalů i kloubů.

Pomoc na revmatické potíže

Zde pomůže brusinka. Stačí povařit 10 minut zhruba 20 až 50 g brusinek v jednom šálku vody. Konzumujte po celý den, a to jak vodu, tak i samotné povařené brusinky. Brusinková kúra má efekt ovšem z dlouhodobého hlediska při pravidelném, a hlavně poctivém užívání. Při projevech revmatismu nepomůžou jen bylinky, ale osvědčená je i tzv. jablečná kúra. Ta spočívá, kdy jídelníček z velké části sestává právě z jablek, stejně tak i jablečný mošt pomáhá při bolestivém stavu revmatismu.

Účinné bylinné čaje pomáhající při dně

Zde vám prokáží jedinečnou službu bylinné čaje, které jsou vhodným doplňkem. Samozřejmě, že podstata spočívá ve správném jídelníčku, což jde však ruku v ruce s vhodným výběrem bylin. Účinná je čerstvá celerová šťáva, jakožto libeček. Ten je ideální použít do jídla coby zelené koření v čerstvém či sušeném stavu, ale také ho přidat do čajové směsi. Jen pozor na to, že je dosti aromatický a ve velkém množství může vadit.

Dobrý je kopřivový čaj, který pomáhá tělu se zbavit kyseliny močové. Jen před jeho pravidelným užíváním je třeba se přesvědčit, že vám nezhoršuje alergie. Účinný je kořen pampelišky. Rostlinu najdete v každé zahrádce či si můžete nasbírat kdekoli, neboť roste prakticky všude.

Zdroj: revmaticke-nemoci.cz, ireceptar.cz

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here