Hýčkejte své tělo i v zimě. Vyzkoušejte příjemné koupele a peelingy

Myslíte, že když jste v zimě zabalení až po uši, nepotřebuje vaše pokožka takovou péči a hýčkání jako v létě? Opak je však pravdou. V zimě naopak pokožka trpí mnohem více, protože se musí vyrovnávat s přechody z teplého domácího prostředí do chladného počasí venku. Takže o ni pečujte s ještě větší láskou než kdy jindy.

Koupele

V zimním období si můžete dopřát relaxační teplé koupele, které vás pohladí na těle i na duši. Vyzkoušejte tyto 3 koupele a uvidíte ten rozdíl:

Zpevňující koupel

Tuto koupel vytvoříte, když do velmi teplé vody ve vaně přidáte 10 lžic medu a 10 kapek esenciálního oleje z růžového dřeva. Ponořte se celá do vody a 20 minut vychutnávejte pocit nepřekonatelného odpočinku. Po koupeli bude vaše pokožka pevná a krásná.

Relaxační koupel

Nejprve si připravte heřmánkový odvar, a to tak, že 5 lžic sušeného heřmánku přelijete litrem vroucí vody, nechte 5 minut louhovat, přeceďte a odvar vlijte do teplé vody (max. 38 °C). V této koupeli odpočívejte 20 minut a budete plná síly, energie a vyrovnanosti.

Hydratační koupel

Do 38 °C teplé vody přidejte pár kapek olivového oleje a koupejte se cca 20 minut. Pokožka bude krásně prokrvená a hydratovaná.

Peelingy

V zimě si více než kdy jindy můžete užít nejrůznější peelingy. Pokožka není tolik citlivá na spálení sluncem, protože je téměř celé tělo zahalené do oblečení, a tak můžete peeling používat i častěji než v létě. Domácí peelingy vyrobíte jednoduše takto:

Jemný tělový peeling

Když smícháte lžičku mleté kávy se lžící olivového oleje, vznikne vám jemný peeling, kterým můžete masírovat pokožku celého těla. Poté se osprchujte a vaše pokožka bude jemná a voňavá.

Peeling nohou

Pokožka vašich nohou bude milovat peeling, který vznikne smícháním kávové lžičky cukru krystalu a polévkové lžíce mandlového oleje. Chodidla budou po masáží jemná a hladká. Tak co, přesvědčili jsme vás, že i zima má své neodolatelné kouzlo? bylinkopedie koupit bylinky a produkty    

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here