Jak si připravit přesličkový čaj? S námi to zvládnete snadno

Přesličkový čaj je vynikajícím prostředkem k detoxikaci těla a posílení kostí, existují však některé potenciální vedlejší účinky, o kterých byste měli vědět.

Co je přesličkový čaj?

Přesličkový čaj je bylinný čaj, který se vaří ze sušených listů Equisetum, posledního zbývajícího rodu ve staré rodině cévnatých rostlin. Přesličkový čaj má vysoký obsah oxidu křemičitého a vápníku, dále pak obsahuje hořčík, železo, draslík, selen, zinek a mangan. Má také širokou škálu vitaminů, antioxidantů, mastných kyselin, saponinů a sterolů, které mohou různým způsobem ovlivnit zdraví.

Přeslička

Přesličky se nejčastěji vyskytují v severní Americe, ale jsou dostupné všude po celém světě, především v netropických oblastech severní polokoule. Ačkoli přesličky byly používány léčebně více než 2 000 let – a pravděpodobně ještě déle – moderní výzkum je poněkud nejednoznačný ohledně přesných přínosů tohoto čaje nebo extraktů z přesličky.

Jak si připravit přesličkový čaj?

Čaj si můžete připravit doma, pokud najdete ty správné ingredience.

 • Krok 1: Přiveďte nádobu s vodou k varu.
 • Krok 2: Přidejte 2-3 čajové lžičky sušené přesličky do čajové konvice.
 • Krok 3: Zalijte sušené listy horkou vodu.
 • Krok 4: Nechte odstát asi 8 minut.
 • Krok 5: Slijte čaj a ochuťte medem.

Přínosy přesličkového čaje

Mezi hlavní přínosy tohoto čaje patří následující:

 • Zlepšené zdraví kostí.
 • Detoxikace těla.
 • Péče o vlasy.
 • Zlepšení oběhu.
 • Lepší trávení.
 • Prevence proti předčasnému stárnutí.
 • Menší riziko chronických onemocnění.

Přesličkový čaj má schopnost posílit kosti a nehty díky širokému spektru minerálů. Dále je tento čaj znám jako diuretikum, které může pomoci při detoxikaci těla a současně očistit krev. Tento čaj byl také spojen se stimulací růstu vlasů a zvýšením krevního oběhu. Problémy s trávením mohou být díky antioxidantům zlepšeny a vaše pokožka může být chráněna před předčasným stárnutím. Pokud máte pravidelně potíže s dýcháním, protizánětlivý charakter tohoto čaje může potlačit i ty nejhorší příznaky. A konečně, rozsah antioxidantů snižuje zánět v těle a snižuje riziko chronických onemocnění, jako je rakovina.

Vedlejší účinky

Existuje několik potenciálních vedlejších účinků při nadměrné spotřebě, například následující:

 • Komplikace v těhotenství.
 • Žaludeční nevolnost.
 • Nebezpečně nízké hladiny cukru v krvi.
 • Nedostatek některých klíčových elektrolytů.

Ujistěte se, že tento čaj konzumujete pravidelně po celý týden a poté si odpočinete. Neustálé užívání tohoto čaje může způsobit řadu nežádoucích vedlejších účinků. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here