Pěstování koriandru na zahradě či na balkoně

koriandr
Zdroj foto: envato

Koriandr se dá využít jako bylinka i jako koření (třeba do indické kuchyně) a velmi jednoduše si jej vypěstujete i sami. Potřebujete k tomu zahradu nebo balkon.

Co koriandr potřebuje

Potřebuje pouze slunné a teplé stanoviště, aby jeho semínka měla silné aroma. Na půdu je celkem nenáročný, pouze nesnáší přemokření. Protože dorůstá poměrně velké výšky, je lepší, když k němu dáte oporu.

koriandr bylinka
Zdroj foto: envato

Kdy vysévat

Na zahradu nejlépe vysévat na podzim, dočkáte se rychlejší a dřívější sklizně. Můžete však vysévat i na jaře. Do květináče na balkoně určitě vysévejte až na jaře, protože půda v květináči by vám přes zimu promrzla a semínka také.

Když už koriandr pěstujete více než 1 rok, nechte vždy pár semínek dozrát na záhonku, koriandr se vysemení a vyroste vám příští rok zcela sám.

Jak o koriandr pečovat během roku

Během roku koriandr přiměřeně zaléváme, zvláště na balkoně v květináči dbáme na to, aby nebyl přemokřený. Hnojivo ani jinou další péči nepotřebuje.

Jak koriandr sklízet

Pokud sklízíme listy do salátů, pak je nejlepší je sklízet přibližně od května do doby, než začne tvořit semena. Semena naopak sklízíme tehdy, když začnou hnědnout (a také to poznáme podle toho, že začínají vonět). Nejosvědčenější způsob sklizně je ten, že ustřihneme celé květenství se semínky a zavěsíme je v papírovém sáčku na suchém, chráněném, ale větraném místě. Výhodou tohoto způsobu je, že semínka sama vypadají do sáčku, zbytek květenství pak vyhodíme jednoduše ze sáčku vytáhneme a vyhodíme.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here