Nemůžete otěhotnět? Pomůže vám nenápadná bylinka

kakost
Zdroj foto: Ivar Leidus, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

Už jste vyzkoušeli úplně všechno a více než rok se vám nedaří otěhotnět? Neházejte flintu do žita a svěřte se do rukou bylinek. Nenápadný kakost podporuje otěhotnění u žen už odpradávna.

Co je kakost

Kakosty jsou podobně jako muškáty většinou vonné (až na kakost smrdutý) rostliny ze stejné čeledi. U nás roste kromě kakostu smrdutého i kakost luční a kakost krvavý. Zatímco kakost smrdutý roste na vlhčích místech – na krajích lesů, mýtinách, podél cest, kakost luční roste spíše na loukách.

kakost bylinka
Zdroj foto: Sannse at en.wikipedia, CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia Commons

Co sbíráme

Z kakostů sbíráme nať, listy a oddenky. Nať a listy sbíráme během léta, oddenky nejlépe na podzim, kdy se do nich stahuje veškerá síla rostliny. Také květy kakostů jsou jedlé a sbírají se běžně na ozdobu jídel.

Jak kakost připravit jako čaj na podporu otěhotnění

Čaj připravíme z čerstvých nebo sušených listů či natí kakostu smrdutého (ten obsahuje nejvíce léčivých látek). Asi 1 čajovou lžičku bylinky zalijeme 250 ml vroucí vody, necháme 15 minut louhovat, scedíme a pijeme 2 šálky denně. Čaj by měli pít i muži, aby se podpořilo rychlé početí. Páry tak budou totiž sladěné.

Víno s kakostem na podporu otěhotnění

Druhou a pro mnohé páry jistě příjemnější možností je svařit kakost ve víně. Nejlepší je kvalitní červené víno. Do litru vína dáme hrst sušené natě, svaříme asi 3 minuty, necháme vychladnout. Přecedíme, můžeme na oslazení přidat lžíci medu a pijeme opět muž i žena jednu skleničku denně.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here