Návod jak vyrobit antimykotický sprej

Někdy je nepříjemný zápach linoucí se od vašich nohou prvotní známkou houbových infekcí. Častějšími infekcemi jsou plíseň nohou, mykóza nehtů, svědění nohou, kandidové nebo kvasinkové infekce a další. Naštěstí existuje mnoho přírodních léků, které pomáhají vyřešit mykotické problémy nohou. Jedním z těchto léku je i antimykotický sprej, který uvádíme níže. Takže dříve, než půjdete do obchodu a koupíte léky, které jsou většinou naplněné chemikáliemi, zkuste tento přírodní antimykotický sprej.

Jednoduchá příprava

Upřímně řečeno, výroba tohoto antimykotického spreje nemůže být jednodušší, protože jednoduše kombinujete přísady do láhve s rozprašovačem o objemu 150 ml nebo větší. Klíčem je použití přísad, které léčí pokožku – v našem případě to je gel aloe vera, jablečný ocet a vilín. Aloe vera obsahuje taniny, které činí z vilínu přírodní adstringent (odstraňují přebytečný maz z pokožky). Jablečný ocet obsahuje probiotika a druh kyseliny, která podporuje růst probiotik, které mohou pomáhat zabít mykózu.

Obsažené esenciální oleje

Esenciální oleje, které dále přidáme do směsi, dodávají jak skvělou vůni, tak také některé skvělé vlastnosti. Námi vybrané esenciální oleje – levandulový, mátový a heřmánkový – dokážou bojovat proti houbám a plísním a zjemňují pokožku. Jejich efekt navíc umocňují další přidané oleje – olivový a jojobový.

Příprava antimykotického spreje

Čas přípravy: 5 minut

Ingredience:

 • 60 ml aloe vera gel,
 • 30 ml jojobový olej,
 • 15 ml olivový olej,
 • 15 ml jablečný ocet,
 • 10 kapek levandulový esenciální olej,
 • 2 kapky mátové esenciální olej,
 • 10 kapek heřmánkový esenciální olej,
 • 15 ml vilínu.

Příprava:

 1. Všechny ingredience promíchejte v láhvi s rozprašovačem.
 2. Skladujte v lednici, abyste při používání měli pocit osvěžení.
 3. V případě potřeby sprej jednoduše nastříkejte na postiženou oblast.
 4. Používejte 2-3 x denně po dobu několika dnů (dokud symptomy neustoupí). V případě, že objevíte podráždění pokožky, ihned přestaňte používat.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here