Na co si dát pozor, pokud místo bylinek zvolíme léky

bylinky
Zdroj foto: pixabay

Bylinky jsou opravdu mocné a dokážou pomoci napříč různými zdravotními problémy. Jsou ale situace, kdy může vhodně pomoci třeba nějaký lék na snížení horečky. A i když to bude třeba paralen, měli byste vždy číst příbalový leták.

Proč si přečíst příbalový leták?

Tak jako při užívání bylinek byste měli přesně vědět, na co konkrétní bylinky slouží, jak je dávkovat a jaké mohou mít nežádoucí vedlejší účinky, tak naprosto stejné to je s léky, léčivými přípravky, ale i různými doplňky stravy.

Než dáte cokoliv z toho do pusy, tak byste měli mít naprosto jasno a zjištěné všechny informace. U bylinek, třeba proti chřipce, vám samozřejmě může dobře posloužit naše bylinkopedie a pokud máte užívat nějaký lék, i když se jedná třeba o léčivý přípravek proti horečce a nachlazení, tak vám skvěle poslouží například pribal.cz, kde naleznete příbalové letáky online. No a v každém příbalovém letáku se dozvíte naprosto vše o konkrétním léčivém přípravku.

Jaké informace obsahuje příbalový leták?

V příbalovém letáku se dozvíte opravdu vše. To podstatné pro vás před samotným užíváním si zvládnete přečíst během několika minut, protože příbalový leták je přehledně rozdělen do několika částí.

  • Co je tento léčivý přípravek a k čemu se používá
  • Čemu musíte věnovat pozornost před užíváním
  • Jak se léčivý přípravek užívá
  • Možné nežádoucí účinky
  • Jak lék uchovávat
  • Obsah balení a další informace

Před užíváním jakéhokoliv léku byste se s ním měli dobře seznámit ať už se jedná o známé a běžně užívané léky nebo takové, které jsou třeba jen na lékařský předpis. Spousta lidí toto podceňuje a může se tak stát, že začnete užívat lék, který vám například způsobí nepříjemné vedlejší účinky, než aby vám bez komplikací pomohl.

Příbalové letáky si můžete jednoduše zobrazit online a seznámit se tak s konkrétním lékem. Před samotným užíváním léku se ale vždy poraďte se svým lékařem a lékárníkem a informace si také ověřte v tištěném příbalovém letáku u konkrétního léku, abyste se vyhnuli například omylu, kdy si zobrazíte leták k jinému léku nebo jeho variantě.

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here