Meduňkový likér nejen na spaní

  Meduňka je známá především svými uklidňujícími účinky, ale meduňkový likér vám zachutná, ať již potřebujete zklidnit, nebo ne. Vyzkoušejte jej a uvidíte!

Výroba likéru

Příprava meduňkového likéru není nijak složitá. Nejprve si vyrobíme extrakt. Budeme potřebovat asi 150 lístků meduňky (3 velké hrsti) a půl litru alkoholu – musí být alespoň 30%ní, nejlepší je žitná nebo ovocná pálenka. Lístky meduňky zalijeme alkoholem a necháme stát 2–3 týdny na tmavém místě. Dále budeme potřebovat cukerný roztok. Ten připravíme tak, že ¾ kg cukru svaříme s ½ litrem vody a necháme vychladnout. Poté přecedíme meduňkový extrakt a smícháme jej s cukerným roztokem. Získaný likér uchováváme na tmavém a chladném místě a vydrží nám až několik let.

Na co všechno použít meduňkový likér

  1. Na poruchy spánku – pokud nemůžete dlouho usnout, nebo máte problémy s častým nočním probouzením, dejte si sklenku likéru před spaním.
  2. Na uklidnění organismu – měli jste náročný den v práci, rozčílil vás šéf, cítíte se ve stresu? Tak to je důvod dát si sklenku meduňkového likéru kdykoliv během dne, a ihned pocítíte příjemné uvolnění. Žádný problém se vám již nebude zdát tak velký jako předtím.
  3. Na deprese. Meduňka je výborným přírodním prostředkem na podzimní a zimní chmury a splíny a dokáže zahnat počínající deprese. Pozor: Při těžkých depresích raději vyhledejte odborníka!
  4. Na snížení krevního tlaku. Meduňka je známá také tím, že snižuje krevní tlak. Tady to ale s meduňkovým likérem nepřeháníme, jelikož obsahuje alkohol, který při velké konzumaci zase krevní tlak zvyšuje. Takže všeho s mírou.
  5. Na zažívací problémy. Meduňkový likér můžete vyzkoušet i při zažívacích problémech, nebo když máte pocit těžkého žaludku. Určitě se vám uleví.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here