Meduňkové listy pomáhají dobrému spánku, ale mají i mnoho jiných účinků

medunka
Zdroj foto: envato

Meduňka lékařská je často pěstovanou bylinkou v bylinkové zahrádce nebo bylinkové spirále. Mnozí také vědí, že meduňka je dobrá na spánek nebo proti stresu. Avšak meduňka má mnohem více prospěšných vlastností.

Kdy sbírat listy

Listy nebo vršky lodyh sbírejte, dokud meduňka nekvete (tedy do června), protože kvetoucí ztrácí potom svou účinnost. Listy se dají sušit a používat po celý rok.

Pro dobrý spánek a proti stresu

Prvním účinkem, který je u meduňky všeobecně známý, je, že způsobuje dobrý spánek a působí proti stresu. Pijte vlažný čaj, nikoliv horký, asi tak hodinu před spaním. Můžete jej dosladit třeba medem.

Astma

Protože má tlumivé účinky, používá se proti astmatu, při astmatických záchvatech, ale také pomáhá při záchvatech epilepsie.

medunka caj
Zdroj foto: envato

Kašel

Meduňka se dá použít i jako prostředek při záchvatech kašle, nebo ji můžete spolu s jinými bylinkami použít do čajové směsi proti kašli.

Trávení

Kromě toho pomáhá upravit naše trávení, pomáhá proti křečím v žaludku a také uvolňuje zaražené větry.

Bylinka pro ženy

Pomáhá při menstruačních bolestech, při premenstruačním syndromu, upravuje nepravidelnou menstruaci a také pomáhá s tvorbou mléka, je tedy vhodná pro kojící ženy.

Bolesti hlavy a deprese

Meduňka svými uklidňujícími účinky pomáhá při bolestech hlavy, i migréně, ale může pomoci i se slabšími depresemi – pijte meduňkový čaj každý den. Při větších potížích však vyhledejte odborného lékaře.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here