Mast na unavené svaly a klouby

Jistě máte občas unavené svaly z práce na zahradě nebo ze sportu a občas vás pobolívají klouby. Vyzkoušejte domácí mast, která vám od bolestí pomůže přírodní cestou.

Na kelímek masti budete potřebovat:

– 250 g čistého sádla nebo kosmetické vazelíny,

– hrst nadrobno nasekaného kořene kostivalu,

– hrst mátových lístků,

– 2 hrnce na vodní lázeň,

– čistý kelímek od jiné masti.

Jak mast vyrobit

Nejprve si kořen kostivalu nasekejte na drobné kousky, můžete jej i nastrouhat, záleží na tom, co se vám bude dělat lépe. Lístky máty promněte v rukách, aby se rozvoněly a uvolnily co nejvíce aromatických látek. Ve vodní lázni poté rozehřejte sádlo nebo kosmetickou vazelínu tak, aby se rozpustila (nesmí se vařit) a bylinky do ní opatrně zamíchejte. Odstavte z plamene a nechte vychladnout. Bylinky mohou v masťovém základu stát cca týden. Poté hmotu zase rozehřejte, opatrně přeceďte přes čisté plátýnko nebo cedník a dejte do kelímku, ze kterého budete mast používat. Nechte ztuhnout a uchovávejte v chladu a temnu.

Jak mast používat

Mast na bolavé svaly a klouby se hodí k automasáži, ale i masáži (třeba partnerské) na všechny bolavé svaly či klouby. Pomáhá i při revmatismu i svalové horečce. Oříšek masti rozemněte mezi prsty a vtírejte na bolavá místa. Bolest by měla brzy odeznít. Používat tuto mast můžete i dlouhodobě, nemá žádné vedlejší účinky.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
TIP
Popis:

Internetový obchod s produkty pro zdraví. Prozdravi je největším internetovým obchodem s doplňky stravy, přírodní kosmetikou, zdravotními přístroji a zdravou výživou v České republice.

 

nabídka produktů

 

TIP
Popis:

Jsme rodinná firma, která se zabývá prodejem a obchodem už od roku 1992. V posledních letech děláme radost lidem přírodní kosmetikou, doplňky výživy, vitamíny, speciálními jedlými oleji a medicínou.

 

nabídka produktů

 

TIP
Popis:

Cílem Pepi je být spolehlivým partnerem pro výběr produktů do domácnosti a na zahradu. Neustále se snaží rozšiřovat sortiment a kvalitu vlastních služeb.

 

Nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here