Mast na unavené svaly a klouby

Jistě máte občas unavené svaly z práce na zahradě nebo ze sportu a občas vás pobolívají klouby. Vyzkoušejte domácí mast, která vám od bolestí pomůže přírodní cestou.

Na kelímek masti budete potřebovat:

– 250 g čistého sádla nebo kosmetické vazelíny, – hrst nadrobno nasekaného kořene kostivalu, – hrst mátových lístků, – 2 hrnce na vodní lázeň, – čistý kelímek od jiné masti.

Jak mast vyrobit

Nejprve si kořen kostivalu nasekejte na drobné kousky, můžete jej i nastrouhat, záleží na tom, co se vám bude dělat lépe. Lístky máty promněte v rukách, aby se rozvoněly a uvolnily co nejvíce aromatických látek. Ve vodní lázni poté rozehřejte sádlo nebo kosmetickou vazelínu tak, aby se rozpustila (nesmí se vařit) a bylinky do ní opatrně zamíchejte. Odstavte z plamene a nechte vychladnout. Bylinky mohou v masťovém základu stát cca týden. Poté hmotu zase rozehřejte, opatrně přeceďte přes čisté plátýnko nebo cedník a dejte do kelímku, ze kterého budete mast používat. Nechte ztuhnout a uchovávejte v chladu a temnu.

Jak mast používat

Mast na bolavé svaly a klouby se hodí k automasáži, ale i masáži (třeba partnerské) na všechny bolavé svaly či klouby. Pomáhá i při revmatismu i svalové horečce. Oříšek masti rozemněte mezi prsty a vtírejte na bolavá místa. Bolest by měla brzy odeznít. Používat tuto mast můžete i dlouhodobě, nemá žádné vedlejší účinky. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here