Potřebujete se zahřát a uvolnit? Dopřejte si masáž bylinnými váčky, vychutnejte si doteky voňavých pytlíčků a nechte rozproudit krev a dodat tělu novou energii.
Jak masáž provádět?
Masáž je založena na působení suchého tepla, na tělo se v různé intenzitě přitiskávají nahřáté pytlíky naplněné směsí bylinek a koření. Těsně před procedurou se váčky nahřívají v páře, někdy také v horkém oleji. Zahřátí je velmi důležité, neboť právě díky teplu se z bylinek uvolňují účinné látky, které se pak přenášejí na pokožku. Používá se masáž, která kombinuje tahy, tlaky, kroužení či poklepávání postupně po celém těla zlepšuje imunita.
Účinky této masáže
Masáž bylinnými váčky je velmi účinná, působí zde dohromady tři důležité aspekty – teplo, bylinky a tlak. Neobvyklá relaxační a regenerační technika uvolňuje napětí a ztuhlé svaly, ulevuje bolestem kloubů a pomáhá zvýšit celkovou kondici organismu. Při masáži se otevírají póry a aktivují se procesy v podkožní tukové vrstvě, čímž se zrychluje metabolismus. Bylinky také přispívají k odstranění toxinů z těla, snižují zavodnění organismu a zlepšují průtok krve.
Jaké bylinky použít?
Bylinné směsi mají mnoho podob, mohou se mísit bylinky, koření, vonné květy (jasmín či růže), esenciální oleje, často také sůl, řasy a další přírodní materiály. Směs se zvolí podle toho, jakého terapeutického účinku se má dosáhnout. Lze tedy použít i kafr, zázvor, hřebíček, citrusy… Bylinky se mísí tak, aby ty s léčivými účinky byly doplněny těmi, které dodají váčku příjemné aroma.
Bylinné váčky si můžete vyrobit i doma. Použijte plátýnko a naplňte jej směsí tak, aby po zavázání vznikla dole boule. Zbytek plátýnka svažte do formy držáku, pomocí kterého jej při masáži uchopíte.
Dbejte však na to, aby každý váček byl pro masáž použit jen jednou, zahřátím směs provlhne a může uvnitř začít plesnivět.