Masáž bylinnými váčky. Dopřejte si luxusní relax

masaz

Potřebujete se zahřát a uvolnit? Dopřejte si masáž bylinnými váčky, vychutnejte si doteky voňavých pytlíčků a nechte rozproudit krev a dodat tělu novou energii.

Jak masáž provádět?

Masáž je založena na působení suchého tepla, na tělo se v různé intenzitě přitiskávají nahřáté pytlíky naplněné směsí bylinek a koření. Těsně před procedurou se váčky nahřívají v páře, někdy také v horkém oleji. Zahřátí je velmi důležité, neboť právě díky teplu se z bylinek uvolňují účinné látky, které se pak přenášejí na pokožku. Používá se masáž, která kombinuje tahy, tlaky, kroužení či poklepávání postupně po celém těla zlepšuje imunita.

Účinky této masáže

Masáž bylinnými váčky je velmi účinná, působí zde dohromady tři důležité aspekty – teplo, bylinky a tlak. Neobvyklá relaxační a regenerační technika uvolňuje napětí a ztuhlé svaly, ulevuje bolestem kloubů a pomáhá zvýšit celkovou kondici organismu. Při masáži se otevírají póry a aktivují se procesy v podkožní tukové vrstvě, čímž se zrychluje metabolismus. Bylinky také přispívají k odstranění toxinů z těla, snižují zavodnění organismu a zlepšují průtok krve.

Jaké bylinky použít?

Bylinné směsi mají mnoho podob, mohou se mísit bylinky, koření, vonné květy (jasmín či růže), esenciální oleje, často také sůl, řasy a další přírodní materiály. Směs se zvolí podle toho, jakého terapeutického účinku se má dosáhnout. Lze tedy použít i kafr, zázvor, hřebíček, citrusy… Bylinky se mísí tak, aby ty s léčivými účinky byly doplněny těmi, které dodají váčku příjemné aroma.

Bylinné váčky si můžete vyrobit i doma. Použijte plátýnko a naplňte jej směsí tak, aby po zavázání vznikla dole boule. Zbytek plátýnka svažte do formy držáku, pomocí kterého jej při masáži uchopíte.

Dbejte však na to, aby každý váček byl pro masáž použit jen jednou, zahřátím směs provlhne a může uvnitř začít plesnivět.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here