Lymfatický systém potřebuje pročistit i několikrát do roka

lopuch bylinka
Zdroj foto: pixabay

Lymfatický systém dostává zabrat kolem svátků, kdy si dopřáváme dobroty a nemáme skoro žádný pohyb. Co je to lymfa, jak ji vyčistit a jaké bylinky jsou nejvhodnější.

Co je lymfa

Lymfa je nažloutlá tekutina podobná krevní plazmě, která vzniká v mezibuněčných prostorách a koluje tělem člověka (i některých zvířat). V těle dospělého člověka jí najdeme asi 1 litr. Slouží k dobré obranyschopnosti, ke vstřebávání tuků a je ochrannou proti rakovinnému bujení.

Lymfatický systém

Lymfatický systém neboli soustava je soustava orgánů, které odvádějí z těla škodlivé látky. Mezi lymfatické orgány patří slezina, mízní uzliny, mandle, brzlík, kostní dřeň a apendix.

Jak poznáte, že váš lymfatický systém nefunguje

Většinou to poznáte tak, že se dlouhodobě necítíte dobře, jste unavení, pořád nemocní nebo nachlazení, v nejhorším případě se u vás rozvine nějaký nezhoubný, nebo ještě hůře zhoubný nádor.

sipek
Zdroj foto: pixabay

Jak lymfatický systém pročistit

Jako obvykle pomohou bylinky, a to většinou ty, které máme běžně po ruce. Mezi ty nejúčinnější patří pampeliška, heřmánek, měsíček, máta, kostival, šípek, svízel přítula nebo svízel syřišťový a lopuch větší. Je také možné bylinky kombinovat a vytvářet si vlastní směsi čajů.

Opomíjená pampeliška má hořkou chuť a detoxikuje celý organismus, pomáhá překyselenému organismu dostat se zpátky do zásaditého prostředí. Podobně funguje i měsíček, který má také trochu hořkou chuť. Heřmánek navíc zahřívá organismus, a tak je vhodný jako pročišťovací prostředek přes zimu. Máta pomáhá celému zažívání.

Čaje z bylinek pijte 2x denně – ráno a večer před jídlem, a to po dobu 3 týdnů. Potom si udělejte 14 dní pauzu a můžete kúru zopakovat.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here