Levandulová sůl na nohy

levandule
Zdroj foto: pixabay

Nohy máme jen jedny a v létě často trpí na otlaky, otoky apod. Nejlepším pomocníkem na otlačené nohy je levandulová sůl. Můžete si ji samozřejmě koupit, ale ještě lepší bude, když si ji vyrobíte doma z domácích surovin.

Co budete potřebovat

Na výrobu levandulové soli budete potřebovat kvalitní sůl, sušenou levanduli a levandulový éterický olej.

Jakou sůl vybrat

Sůl musíte vybrat jakoukoliv hrubozrnnou, nejlepší je buď mořská sůl, která je bohatá na minerální látky, jako je hořčík a vápník, a tak pomáhá odbourávat stres z těla, detoxikovat pokožku i nastartovat metabolismus; anebo sůl himalájská, která obsahuje méně sodíku, a tak nevysušuje pokožku, zato obsahuje více hořčíku a železo. Růžová himalájská sůl podporuje elasticitu pokožky a případná poranění se lépe hojí.

sul
Zdroj foto: pixabay

Levandule

Levanduli usušíme a rozdrobíme na menší částečky. Nejlepší je levandule z domácích zdrojů, která není zatížena žádnými chemikáliemi.

Postup

Sypké části, tedy sůl a levandulové květy dáme do misky a promícháme. Poté přidáváme éterický olej, aby se nám ingredience pěkně propojily. Musíme stále promíchávat a počkat na nejlepší konzistenci – všechny ingredience jsou mírně spojené.

Uchovávání

Levandulovou sůl uchovávejte ve skleněné dóze, klidně v koupelně, protože do sklenice se nedostane vlhkost.

Použití

Do koupele (na nohy) nasypte odměrku levandulové soli a užijte si koupel asi 20 minut. Poté nohy osušte a můžete ošetřit vhodným krémem. Ideální je také navléknout čisté ponožky a zalézt na chvíli do postele – nebo celou proceduru provést těsně před spaním.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here