Léčivé účinky skořice

Skořici pravděpodobně znáte spíš jako vánoční koření, koření do perníku či do svařáku. Napadlo vás ale někdy, že skořice může i léčit? Ano, opravdu. Obsahuje totiž mnoho léčivých látek, zejména silic, které pomáhají při některých chorobách.

Zažívání

Skořice působí příznivě na zažívání, odstraňuje bolesti žaludku a předchází vzniku žaludečních vředů. Kromě toho pomáhá při plynatosti.

Nemoci srdce

Nejvýznamnější je však účinek na srdce resp.  srdeční činnost. Skořice zabraňuje vzniku krevních sraženin, protože má schopnost ředit krev. Celkově také napomáhá krevnímu oběhu.

Cholesterol

Je prokázáno, že snižuje hladinu škodlivého cholesterolu. Zkuste např. rozmíchat špetku skořice v bílém nebo ochuceném jogurtu a každý den si takovou pochoutku dát. Uvidíte, že zanedlouho již nebudete potřebovat léky na cholesterol.

Chřipka a nachlazení

Působí příznivě i proti chřipce a nachlazení, zde se doporučuje kombinovat s medem pro zvýšení účinku. Můžete obojí přidávat do čaje, jogurtu či mléka.

Zvýšení obranyschopnosti/imunity

I pro zvýšení celkové obranyschopnosti organismu užívejte denně alespoň lžičku skořice, samozřejmě smíchanou s medem, jogurtem nebo nějakým nápojem.

Mozek

Pozitivně ovlivňuje náš mozek, zvyšuje mozkovou aktivitu, takže si ji dopřejte, když se potřebujete dlouho učit nebo pracujete na něčem důležitém.

Hubnutí

Skořice urychluje trávení a má zahřívací účinek, takže se nám lépe hubne.

Rakovina

Je prokázán účinek při některých druzích rakoviny, každopádně je výborná jako prevence proti tomuto onemocnění.

Antibiotické a dezinfekční účinky

Skořici jsou připisovány také antibiotické a dezinfekční účinky, takže ji můžete vyzkoušet jako dezinfekci ústní dutiny při angíně nebo zánětu zubů. Kromě toho odstraňuje zápach z úst.

Životabudič

Dodává energii, takže je možno ji úspěšně využít např. při chronické únavě. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here