Jak léčit plíseň nohou. Máme pro vás několik tipů

Nepříjemným onemocněním se může stát i obyčejná plíseň nohou. Někteří jsme k němu náchylnější více, jiní méně, také k němu přispívají těsné boty, které máme na noze celý den, ale každému mohou pomoci přírodní prostředky, aby se plíseň na nohách zase ztratila.

Prevence

Aby se vám plíseň na nohou vůbec nevytvořila, dbejte na prevenci. Nejlepší je nosit kvalitní prodyšnou obuv a každý den obuv střídat, aby měla šanci se „vydýchat“. Také je vhodné dopřát nohám po náročném dni koupel, kdy nohy střídavě na 5 minut ponoříte do studené a pak zase do teplé vody. Můžete koupele několikrát vystřídat, nohy se krásně prokrví a budou zdravější.

Koupele pro nohy postižené plísní

Když už k plísni dojde, vyzkoušejte následující koupele, které vám pomohou s obtížemi bojovat:

  1. Koupel z dubové kůry – 4 polévkové lžíce dubové kůry povařte cca 5 minut v litru vody, přeceďte a nechte lehce vychladnout, použijte na koupel nohou i 2x denně, nejlépe vždy čerstvé.
  2. Koupel ze šalvěje – 4 polévkové lžíce sušené šalvěje zalijte 1 litrem vroucí vody, nechejte 20 minut louhovat, sceďte a nechte vychladnout, použijte na koupel nohou 2x denně.
  3. Koupel z jablečného octa – jablečný ocet smíchejte s teplou vodou v poměru 1:1, a dopřejte nohám 15minutovou lázeň, poté je dobře osušte; celou proceduru opakujte denně po dobu alespoň 8 dnů.

Oreganový olej

Kromě koupelí můžete nohy také potírat tímto jednoduchým olejem, který vyrobíte následovně: 100 ml olivového oleje smíchejte se 2 lžícemi oregana a nechte louhovat nejlépe přes noc. Přeceďte a uchovávejte ve skleněné lahvičce v chladu a temnu. Postižené nohy potírejte 2x denně po dobu 14 dnů, nebo dokud obtíže nezmizí. S našimi radami budete mít nožky jako nové a plíseň nebude mít žádnou šanci!   bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here