Jak přírodní léčbou odstranit stařecké (jaterní) skvrny

Tzv. stařeckými skvrnami trpí především opravdu staří lidé, ale mohou se objevit i u mnohem mladších ročníků. Vždy závisí na genetické dispozici a také na tom, jak často se nechráněni vystavujeme UV záření. Od dětství bychom to tedy neměli přehánět s opalováním a hlavně se důsledně chránit opalovacími krémy. Na stařecké skvrny mají neblahý vliv i kouření cigaret a pití alkoholu.

Když už ale stařecké skvrny máte, můžete se snažit je odstranit, nebo alespoň zesvětlit. Zejména ženy jsou velmi citlivé na jakékoli nedokonalosti své pokožky, takže hlavně pro ně je určen tento článek. Pomohou vám tyto přírodní prostředky:

  1. Jako první samozřejmě omezíme pobyt na slunci, kouření cigaret a pití alkoholu.
  2. Citron – citron má přirozeně bělící účinek, skvrny potíráme šťávou vymačkanou z citronu i několikrát denně, a to po několik týdnů, dokud skvrna nevybledne.
  3. Aloe vera – čerstvě vymačkaná šťáva z listů aloe vera pomáhá obnovovat buňky pokožky, potírejte postižená místa několikrát denně a stejně jako u citronu budou za několik týdnů skvrny méně patrné.
  4. Ricinový olej – tento olej zakoupíte běžně v lékárně; dvakrát denně jím potírejte skvrny a do několika dnů vás překvapí rychlý účinek.
  5. Řeřicha potoční neboli potočnice lékařská – řeřichu potoční známe jako bylinku, kterou přidáváme do salátů. Na bělení stařeckých skvrn se hodí mast nebo krém s obsahem řeřichy potoční, protože bylinka obsahuje chlór, který je účinným bělicím prostředkem. Mast je nejlépe zakoupit hotovou v lékárně. Doma si můžeme z řeřichy připravit šťávu, a to tak, že čerstvé listy rozmixujeme např. ručním mixérem a vzniklou hmotu přecedíme; šťávou pak potíráme postižená místa. Nebo můžeme na stařecké skvrny přiložit obklad z rozdrcených listů.

Doufáme, že vás již stařecké skvrny trápit nebudou!

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

 

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here