Relaxační koupel s levandulí proti nachlazení a chřipce

Nápad udělat si relaxační koupel, která by nám pomohla zbavit se stresu, je nezbytný pro naše rušné životy. Relaxační koupelový recept může nabídnout omlazení, které je mnohem levnější než masážní terapie, a může být mnohem přístupnější. S pomocí takové koupele můžete detoxikovat své tělo v lázni za použití jen několika málo ingrediencí. Pokud vašemu tělu chybí některé minerály, jako je například hořčík, můžete je získat bezpečně prostřednictvím své kůže v lázni s epsomskou solí. Navíc si představte lázeň, která může pomoci předejít nachlazení a chřipce! Níže uvedený recept na relaxační koupel toto všechno umí. Odpočinek je jedním z kritických požadavků, pokud jde o prevenci onemocnění a zotavení se z něj. Stačí vám krátká koupel po dobu 12 (dopřát si můžete ale i více) minut několikrát týdně. To pomůže tělu dostat se do uvolněného stavu. Tento relaxační recept přináší ještě další výhodu. Přísady, které obsahuje, mohou skutečně přispět k podpoře zdraví pacientů s rakovinou. U pacientů s rakovinou je známo, že mají nízký obsah hořčíku a často bojují proti depresi. A nejenže tato směs snižuje stres, úzkost a bojuje proti depresi, obsahuje také aktivní složky, které mohou přirozeně snižovat hladiny kortizolu, snižovat zánět, zlepšovat imunitu a dokonce pomáhat při spánku a trávicích funkcí v těle.

Relaxační koupel s levandulí

Celková příprava vám potrvá asi 5 minut. Připravíte si přitom várku na 3-4 koupele. Ingredience:

 • 2,5 šálku epsomské soli,
 • ¼ šálku bentonitového jílu,
 • 8-10 kapek levandulového esenciálního oleje,
 • 8-10 kapek frankincense esenciálního oleje,
 • 8-10 kapek myrhového esenciálního oleje,
 • 8-10 kapek bergamotového esenciálního oleje,
 • 8-10 kapek heřmánkového esenciálního oleje.

Pokyny:

 1. Ve skleněné míse smíchejte epsomskou sůl a bentonitový jíl. Používejte přitom nekovové nástroje.
 2. Přidejte všechny esenciální oleje a dobře promíchejte.
 3. Směs přemístěte do nádoby se vzduchotěsným víčkem.
 4. K použití vsypte polovinu šálku směsi do horké lázně. Relaxujte po dobu 15-20 minut.
 5. Po lázni si dejte rychlou sprchu.

Použité ingredience

Epsomská sůl

Epsomská sůl je skvělá, protože odstraňuje stres tím, že vylučujte toxiny z těla. Dělá to kvůli hořčíku a síranům, které obsahuje. Hořčík pomáhá uvolnit svaly a mozek. Současně může oživit vaši energetickou úroveň – ne jako kofein, ale spíše jako svěží pocit. Nebojte se dát si vanu před spaním, nezpůsobí nespavost. A sulfáty jsou klíčové k tomu, aby pomohly vypláchnout toxiny, jako těžké kovy, které se v těle snadno hromadí.

Bentonitový jíl

Bentonitový jíl je také skvělý při vytahování nečistot, a to není všechno. Bentonitový jíl obsahuje dobré množství minerálů, jako je vápník, hořčík, oxid křemičitý, sodík, měď, železo a draslík. Při vytahování toxinů získáváte výhody důležitých minerálů, které jsou absorbovány skrze kůži. Ujistěte se, že při přípravě i aplikaci používáte nekovovou lžičku, protože kov může ovlivnit léčivé vlastnosti jílu.

Levandulový esenciální olej

Levandule olej je známý pro poskytování relaxace a dobrý spánek. Obsahuje také další léčebné výhody, jako je snížení úzkosti, hojení a odolnost proti předčasnému stárnutí kvůli antioxidantům, které obsahuje. Může eliminovat bolesti hlavy.

Frankincense esenciální olej (olej z kadidlovníku)

Tento olej je dokonalým společníkem se svými antistresovými a léčebnými vlastnostmi.

Myrhový esenciální olej

Myrha poskytuje relaxaci pro tělo i mysl. Myrhový olej se běžně používá k aromaterapeutické masáži a obsahuje několik klíčových sloučenin nazývaných terpenoidy a sesquiterpeny. Tyto sloučeniny nabízejí protizánětlivé a antioxidační vlastnosti.

Heřmánkový esenciální olej

Je běžné popíjet heřmánkový čaj, ale můžete ho přidat ve formě esenciálního oleje do své koupele. Kromě relaxace, která vám může pomoci získat kvalitní spánek, má také schopnost pomoci při snižování zánětu. bylinkopedie koupit bylinky a produkty  

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here