Jak zavlažovat zahradu a zasazené bylinky?

rostlina
Foto: visualhunt.com

Jednou z věcí, která se stává denním chlebem chatařů a zahrádkářů je kropení zahrádky a speciálně přímo pěstovaných kytek, stromů či bylinek. Mezi nimi bylinky bývají velice citlivými na nedostatek vody a je potřeba se o ně starat s velkou péčí a pozorností.

voda
Foto: isualhunt.com

Pravidelné zalévání a čistá voda je základ

Pokud se nedostává bylinkám pravidelného deště a vody z přirozených zdrojů, tak je potřeba denní péče lehkým zaléváním. Jsou totiž většinou křehké a poměrně dost náchylné na nečekané mrazy či naopak velká sucha.

Zároveň je potřeba neustále zalévat bylinky čistou vodou, bez závadných látek. Čas od času je v tomto ohledu ideální provádět kontrolu čistoty vody u certifikovaných laboratoří. Nejde pouze o čistou vodu pro vaše bylinky, ale především o to aby se do kontaktu s půdou na zahradě či s vaší kůží nedostávala voda kontaminovaná látkami, které pravidelně vnikají do méně udržovaných rozvodů, mezi které ty zahradní například patří.

bylinky
Foto: visualhunt.com

Příprava místa pro bylinky a kde je vůbec sázet

Ohromnou výhodou léčivých bylinek jako takových je fakt, že je lze mnohdy pěstovat například i doma v květináčích, a tak si můžete užít čerstvého aroma i bez zahrádky. Pokud se ale rozhodnete pěstovat bylinku přímo v živé zemi na zahradě, tak věřte, že bude mnohem lepší.

Už při samotném sázení je potřeba dávat pozor na místo kam je dáváte. To by nemělo být, jakkoliv znečištěné a ideálně by měly být bylinky zasazeny přímo do nasycené a čerstvé hlíny. Mimo výživné půdy je ideální také vybrat takové místo, ve kterém se mění dopad slunce a stínu během denní doby. Především křehčí bylinky jako například bazalka či koriandr mohou při celodenním slunci a malém zalévání končit spálené a suché. Naopak dřevitým bylinkám jako rozmarýn nevadí ani moc stínu a ani celodenní slunce.

—————-Komerční článek—————-

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here