Jak se zbavit jizev?

  Některé jizvy jsou skvělé, protože vypráví příběh. Jiné jizvy jsou ale nevzhledné a to je důvod, proč spousta lidí hledá způsob, jak se jich zbavit. Ukázalo se, že existuje několik možností léčby jizev, které vám umožní vyhnout se chirurgickým zákrokům. Níže uvádíme osm možností, čím jizvy přirozeně a bezpečně léčit z pohodlí vašeho domova.

Zbavte se jizev přírodními způsoby!

Jizvy jsou obvykle výsledkem zranění, jako je malý řez, roztržení nebo popáleniny; strie z těhotenství nebo významných hmotnostních změn; nebo řez v důsledku chirurgického zákroku nebo dokonce akné. Jizvy mohou být ploché nebo mohou vyčnívat. Život s nimi může být obtížný, obzvláště pokud je jizva na exponovaném místě těla, jako je obličej nebo ruce. Jak se jich tedy zbavit?

1. Bambucké máslo a kokosový olej

Pokud jste utrpěli zranění, jako například pořezání, roztržení nebo popáleniny, udržujte oblast vlhkou a pokrytou, dokud se neuzdraví. Můžete použít surové bambucké máslo nebo kokosový olej k udržení vlhkosti rány. To může pomoci předejít jizvě nebo udržet jizvu malou bez svědění. Ukázalo se, že omega-3 mastné kyseliny a antioxidanty v bambuckém másle a kokosovém oleji inhibují keloidní tkáň jizev a opravují pokožku. Navíc, protože bambucké máslo a kokosový olej jsou velmi účinné při zvlhčení pokožky, mohou být součástí pokračujícího režimu, který pomáhá minimalizovat zjizvení. Jednoduše aplikujte bambucké máslo nebo kokos na kůži dvakrát až třikrát denně. Není třeba ji oplachovat, protože máslo a kokosový olej jsou pro pokožku velmi přínosné. Buďte opatrní, pokud nosíte hedvábné oděvy – na těch by olej i máslo mohlo zanechat skvrny.

2. Silikonový gel na jizvy

Další možností, jak se zbavit jizev, je silikonový gel na jizvy. Prodává se také ve formě jakýchsi náplastí, které jednoduše aplikujete na zranění. Tento gel zajistí, že jizvy jsou méně červené a bolestivé. Problémem je umístění tohoto gelu na viditelná místa, jako je například obličej.

3. Tlakové oděvy

Použití tlakové síly vyvíjené tlakovým oděvem k léčbě jizev u pacientů s popáleninami bylo poprvé předepsáno v roce 1860. V současné době je pružným stlačením pomocí elastických oděvů dosahováno úspěšnosti zbavení jizev v rozmezí 60-85 %.

4. Cibulový extrakt/gel

Cibulový extrakt je další přírodní volbou, kterou lze použít, protože obsahuje několik unikátních bioflavenoidů, jako je quercetin, kaempferol a cepali. Cibulový extrakt je bezpečný a významně zlepšuje vzhled jizev po čtyřech týdnech aplikace (na denní bázi).

5. Aloe Vera

Aloe vera je skvělý přírodní prostředek, který pomáhá proti mnoha kožním podmínkám, včetně léčby jizev. Nejenže uklidňuje poškozenou pokožku, ale pomáhá ji regenerovat. Nejlepších výsledků je dosahováno přímou aplikací gelu, který se nachází přímo v listu aloe vera, účinné jsou ale i čisté doplňky aloe vera, které můžeme koupit například v lékárně. Gel naneste přímo na zjizvenou oblast. Nechte aspoň půl hodiny působit. Aplikujte dvakrát až třikrát denně.

6. Esenciální oleje

TEA TREE OIL (ESENCIÁLNÍ OLEJ Z ČAJOVNÍKU) je úžasný přírodní prostředek pro léčbu jizev. Je velmi účinný, protože má antiseptické, antibakteriální, antifungální a antivirové vlastnosti. Je účinný jako přírodní léčba akné a také jizev pocházejících z akné. Je také prospěšný při léčení hypertrofických jizev a může postupně zmenšit jizvu. Smíchejte 2-4 kapky tea tree oil s kokosovým olejem a potírejte postiženou oblast dvakrát denně. SMILOVÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ je také skvělou volbou. Smil lékařský pomáhá snižovat vzhled díky svým antibakteriálním vlastnostem, podobně jako olej z čajovníku. Protože je to antioxidant, pomáhá předcházet a regeneruje poškozenou pokožku.

7. Emu olej

Emu olej pochází z tuku v zadní části ptáka emu. Tito ptáci pochází z Austrálie a jsou příbuzní pštrosů. Emu olej pomáhá zabíjet bakterie a snižuje záněty.Emu olej je bohatý na omega mastné kyseliny – omega-9, omega-6 a omega-3 mastné kyseliny – které dodávají zdravou záři pokožce, protože mají schopnost hluboce proniknout a tudíž hluboce hydratovat. Z tohoto důvodu může být emu olej přínosem při léčbě zánětu a minimalizaci výskytu jizev, což nakonec podpoří přirozený způsob hojení pokožky.

8. Jablečný ocet

Jablečný ocet je suchý a přírodní dezinfekční prostředek, který z něj činí skvělou antiseptickou látku a účinnou léčbu akné a jizev, jejichž příčinou je akné. Smíchejte jablečný ocet s medem; pak pomocí bavlněné látky aplikujte na kůži nebo postiženou oblast. Nechte asi 10 minut působit a pak opláchněte. Můžete to udělat dvakrát až třikrát denně. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here