Vyrobte si domácí suchý šampon. Máme pro vás návod

Kolikrát už se vám stalo, že jste někam spěchali a rychle potřebovali umýt vlasy? Vhodným způsobem pro tento problém je použití suchého šamponu. Suché šampony jsou velmi výhodné, protože je můžete vzít s sebou kdekoli. Ale ještě než se vypravíte pro suchý šampon do obchodu, popřemýšlejte o tom, že byste si vyrobili svůj vlastní suchý šampon. Ten je zdravější a obsahuje esenciální oleje bohaté na další přínosy pro vaše vlasy.

Krátká historie suchého šamponu

Suché šampony mají poměrně krátkou historii. První suchý šampon byl vyroben a prodáván od počátku čtyřicátých let do konce šedesátých let. Reklamy na tento první šampon apelovaly zejména na ženy, slibovaly jim čisté vlasy, i když jsou nemocné v posteli. Suché šampony se také objevily v šedesátých letech minulého století, kdy je v reklamě propagovala slavná modelka Twiggy.

Jak to funguje?

Suchý šampon v podstatě odsává přebytečný maz, který vede k mastným vlasům. Dále pak prodlužuje životnost vašeho účesu nebo prostě poskytuje způsob, jak se osvěžit. Níže uvedený suchý šampon pomáhá posilovat kořínky a odstraňuje přebytečnou mastnotu z vlasů.

Kdy je vhodné používat suchý šampon?

Vlasoví stylisté vám mohou doporučit, abyste si několik dní nemyli vlasy, než přijdete k nim do salonu a necháte si udělat účes. Důvodem je to, že nemyté vlasy je snadnější řídit a maskovat do dokonalého účesu. Toto je doba, kdy vám suchý šampon pomůže dostat se přes špinavé vlasy!

Pro koho je suchý šampon?

Může být pro každého! Muži, ženy a děti na cestách mohou těžit z tohoto šikovného produktu. Pro sportovce je to opravdu užitečné. Suchý šampon je určen pro každého, kdo je příliš ve spěchu, než aby si stihnul umýt vlasy. Avšak pozor – suchý šampon není skutečnou náhradou klasického šamponu, používejte ho v případě nouze.

Domácí suchý šampon

Příprava vám zabere asi 5 minut a připravíte si šampon na cca 2 použití. Ingredience:

  • 2 lžíce kukuřičného škrobu nebo prášku arrowroot (pro světlejší barvu vlasů),
  • NEBO 2 lžíce kakaového nebo skořicového prášku (pro tmavší barvu vlasů),
  • 2 kapky levandulového esenciálního oleje,
  • 1 kapka mátového esenciálního oleje.

Příprava:

  1. Smíchejte všechny ingredience v malé misce.
  2. Používejte směs co nejvíce u kořínků vlasů – pracujte konečky prstů. Můžete použít malý kartáč, abyste prášek zapracovali až ke kořínkům. Aplikujte rovnoměrně.
  3. Nechte několik minut odstát.
  4. Poté přebytečný prášek vyčešte hřebenem nebo kartáčem.

Použité ingredience a jejich význam

Arrowroot a kukuřičný škrob

Pokud vybíráte mezi těmito dvěma ingrediencemi, uvědomíte si, že každý má své klady. Kukuřičný škrob je dostupnější, ale prášek arrowroot se sklízí z hlíz rostliny bez použití chemikálií nebo vysokého tepla. Navíc je prášek arrowroot plný živin.

Esenciální oleje

Oba éterické oleje mají také vynikající vlastnosti pro vlasy – mají hojivé vlastnosti. Levandulový olej je používán pro léčebné a náboženské účely více než 2500 let. Prospívá vlasům a vlasové pokožce díky svým antimikrobiálním a antioxidačním vlastnostem. Olej z máty má vynikající povzbudivý účinek, který vám napomáhá energicky. V šamponu působí jako silné antiseptikum a může pomoci odstranit lupy a vši.

Domácí suchý šampon

Jak vidíte ve výše uvedeném receptu na suchý šampon, hlavní složky se liší podle barvy vlasů. Používáte-li prášek arrowroot nebo kukuřičný škrob, může zpočátku na vašich vlasech vypadat velmi bíle. Proto jsou tyto ingredience v konečném důsledku nejlepší pro světlejší barvy vlasů. Naopak kakaový nebo skořicový prášek jsou lepší pro tmavé vlasy. Asi po třetí aplikaci tohoto suchého šamponu už budete potřebovat své vlasy i umýt. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here