Domácí sprej proti hmyzu. Vyrobte si ho z pohodlí domova

Hmyzí kousnutí může být velice nepříjemné, současně také nebezpečné. Je důležité se jim vyvarovat, ale namísto běžných komerčních způsobů (jako sprejování se repelenty nebo natírání se krémy, které jsou plné chemikálií), zkuste následující recept na domácí sprej proti hmyzu.

Proč říct ne komerčním sprejům proti hmyzu?

Komerční repelenty jsou pro vaše tělo toxické! Většina jich obsahuje DEET (N, N-diethyl-m-toluamid), který během výzkumu získal smíšené recenze. Podle amerických vědců: „Farmakolog Mohamed Abou-Donia ve studiích na potkanech zjistil, že častá a prodloužená expozice DEET vedla k difúzní smrti mozkových buněk a změnám v chování. Proto by se lidé měli produktům, které tuto látku obsahují, vyhýbat. Ale jiné studie ukázaly, že zatímco několik lidí má citlivost na aplikaci DEET, většina ostatních lidí není přípravky obsahujícími DEET ovlivněna.“

Domácí sprej proti hmyzu

Příprava tohoto spreje je velice jednoduchá a rychlá – zabere asi 2 minuty vašeho času. Přitom si připravíte asi 30 dávek k použití. Ingredience:

  • ½ šálku vilínu,
  • ½ šálku jablečného vinného octa,
  • 40 kapek esenciálních olejů (eukalyptový, lemongrass, citronový, tea tree nebo rozmarýnový),
  • 240 ml nádobku se sprejem.

Použití:

  1. Všechny ingredience můžeme smíchat přímo v lahvi.
  2. Pořádně protřepejte.
  3. Podle potřeby sprejujte na tělo – vyhněte se kontaktu s ústy a očima.

Použité ingredience a jejich význam

Pokud použijete domácí sprej proti hmyzu, vyhnete se jakémukoli nebezpečí, které hrozí užíváním látky DEET. Toto přirozené řešení je také rychlé a levné! Kromě odstraňování hmyzu, tento sprej pomáhá také zabíjet bakterie a vyživuje pokožku. To vše díky jeho složení.

Vilín

Kosmetické výrobky často obsahují vilín kvůli jeho zdravým přínosům pro pokožku. Vilín je užitečný proti akné, vředům na kůži, modřinám, zčervenání, svrabu a ekzému, mastné kůži, nadměrnému pocení, křečovým žilám, popraskané kůži, popáleninám, poškození slunečním záření atd.

Jablečný ocet

Jablečný ocet pomáhá obnovit správnou hladinu pH na pokožce, čímž ji vyhlazuje, snižuje tuhost oleje a snižuje vzhled jemných vrásek na pokožce. Beta-karoten v jablečném octu také pomáhá čelit budoucímu poškození kůže.

Esenciální oleje

Esenciální oleje, které jsme uvedli v závorce u ingrediencí, jsou známé tím, že jejich vůně odpuzuje hmyz. Dále pak mají spousty dalších zdravotních přínosů na pokožku, v závislosti na druhu esenciálního oleje. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here