Vyrobte si domácí šalvějové bonbony

Důvodů, proč si vyrobit domácí bonbony, je hned několik. Můžeme si do nich dát své oblíbené bylinky, máme přehled o tom, které suroviny jsme použili, a také si zase můžeme vyzkoušet něco nového. Dnes tedy šalvějové bonbony – pojďme na to.

Co budeme k výrobě potřebovat

Na výrobu jedné dózy šalvějových bonbonů si připravte: – 240 g medu, – 200 g cukru (krystal nebo krupice), – 4 lžíce nadrcených sušených šalvějových lístků, – šťáva z jednoho citronu.

 

Jak budeme postupovat

Všechny suroviny dejte do hrnce a vařte na mírném plameni, dokud tekutina nebude mít takovou konzistenci, aby po ukápnutí na studený talířek ztuhla. To vyzkoušíte jednoduše během vaření. Jakmile jste s konzistencí spokojení, nalijte celou hmotu na olejem vymaštěný větší talíř nebo pekáček. Tam necháme hmotu lehce zatuhnout a poté nakrájíme na malé kostičky velikosti bonbonu (karamelky). Necháme zcela ztvrdnout a poté uložíme do sklenice nebo dózy a zavíčkujeme, aby nezvlhly.

K čemu nám pomohou šalvějové bonbony

Šalvějové bonbony nám dokáží odstranit zápach z úst, pomohou při bolestech a zánětech v dutině ústní, při bolestech zubů a dásní, rovněž pomáhají při kašli, bolestech v krku a rýmě (zejména pro děti je to výborná varianta namísto třeba pilulek nebo sirupů). Dobře bojují proti zahlenění a dají se použít i jako lék proti nadýmání a plynatosti – zde ovšem pozor na obsah cukru, takže nepřehánět.

Další varianty bonbonů

Jakmile si postup výroby bonbonů osvojíte v praxi, již nebudete chtít žádné bonbony kupovat. Můžete si totiž doma vyrobit i bonbony čistě medové (bez bylinek), nebo třeba meduňkové, mateřídouškové či mátové, anebo dokonce s kombinací několika bylinek. Uvidíte, že to bude zábava a že v očích vašich dětí zase o nějaký ten stupínek stoupnete. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here