Domácí čisticí prášek na obličej

 

Čisticí prášek na obličej se může stát velmi dobrým způsobem, jak si každý den mýt obličej. Tento prášek se smíchá s trochou vody, vytvoří uklidňující pastu, kterou použijete k promasírování, hydrataci a čištění obličeje současně. Příprava takového čisticího prášku není navíc nijak složitá. Tento prášek můžete použít ke každodennímu mytí obličeje a je vhodný pro všechny typy pleti.

Proč si nemýt obličej mýdlem?

Mýdla (a platí to bohužel i o mýdlech dnešní doby, která slibují dostatečnou hydrataci při každodenním použití) zbavují pokožku vlastního užitečného mazu. To způsobuje vysušení pokožky a časem to způsobí nerovnováhu a kožní problémy – kůže je po umytí suchá, což se tělo snaží napravit tak, že produkuje příliš mnoho mazu. Čisticí prášek řeší všechny tyto problémy a navíc obsahuje uklidňující rostlinné látky, přirozeně očišťuje, uklidňuje a změkčuje pokožku.

Přísady v čistícím prášku

Zde je shrnutí přísad a jejich přínos/účel v tomto čisticím prostředku na obličej:

  • Oves – Čistící, uklidňující, zvlhčující.
  • Jíl – Pomáhá stahovat kůži, absorbuje/odstraňuje toxiny, vyhlazuje pokožku.
  • Mandle – Mírný exfoliant (působí jako peeling), vyhlazuje pokožku.
  • Sušené květiny – Růže, levandule a měsíček byly vybrány pro své léčebné, uklidňující a zvlhčující vlastnosti.
  • Levandulový esenciální olej – Levandule je nejvšestrannější olej a je dokonalý pro všechny typy pleti, včetně suché, citlivé, náchylné na akné, podrážděné a mastné.

Domácí čisticí prášek na obličej pro všechny typy pleti

Čisticí prášek na obličej můžete připravit snadno a používat jej jako náhradu mýdla.

Ingredience:

  • ¼ šálku ovesných vloček,
  • ¼ šálku jílu (bentonitu nebo na velmi citlivou pokožku kaolinového jílu),
  • 2 lžíce mandlí,
  • 1 lžíce sušených květin (například kombinace růže, levandule a měsíčku lékařského),
  • 10 kapek levandulového esenciálního oleje.

Postup:

  1. Pomelte ovesné vločky, mandle a sušené květiny v mlýnku na kávu. Až skončíte, měli byste mít konzistenci hladkého prášku. Směs prosejte jemným sítkem. Velké kusy vyhoďte.
  2. Ve skleněné nebo dřevěné misce kombinujte práškovou směs s jílem a esenciálním olejem. Dobře promíchejte dřevěnou nebo plastovou lžičkou.
  3. Skladujte ve skleněné nádobě s pevným víkem, která není z kovu. Označte nádobu a uložte ji na chladném místě.

POZNÁMKA:

Jíl ztrácí některé ze svých výhodných vlastností při kontaktu s kovem, proto při práci s ním vždy zvolte nekovové misky a nádobí.

Denní použití čistícího prášku

Smíchejte asi ½ až 1 čajovou lžičku čisticího prášku v dlani ruky s několika kapkami vody – dostatečné k vytvoření řídké pasty. Zbytek směsi se snažte uchránit před vniknutím vody, protože ta prášek znehodnotí pro budoucí použití. Prášek vmasírujte do vlhké pokožky, vyhýbejte se očím, poté opláchněte vodou.

Použití čistícího prášku jako maska

Tuto masku si můžete připravit a používat každý týden. Několik lžic čisticího prášku smíchejte s trochou vody, abyste vytvořili hustou pastu. Vmasírujte ji do obličeje a nechte 10-15 minut působit. Poté omyjte teplou vodou (ještě předtím, než maska uschne na vašem obličeji).

Pokud potřebujete hlubší léčbu své pleti, naneste na pokožku aloe vera gel ihned po smytí masky. Použít můžete také med, jogurt, mléko nebo bylinkový čaj.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here