Domácí balzám po holení

Když se řekne bobkový list, představíte si nějaký vývar nebo polévku. Bobkový list se ale často používá také v balzámu po holení. Tento list byl hodně populární u námořníků v 16. století, právě k výrobě kolínské. Protože je bobkový list používán jako deodorant, vůně na holení i jako obecná přísada, je zcela jasné, že nám pomáhá udržovat vůni.

Domácí balzám po holení

Skvělá zpráva je, že si můžete vytvořit vlastní verzi balzámu po holení, a to v několika minutách. Díky kombinaci čistých esenciálních olejů a bobkového listu získáte fantastickou směsici pikantních a sladkých vůní. Takže začneme dělat svůj vlastní balzám po holení.

Co budete potřebovat?

Na začátek je potřeba připravit si skleněnou uzavíratelnou láhev s objemem asi 240 ml. Na trhu jsou dostupné lahvičky s atraktivním korkovým uzavíráním, které jsou naprosto ideální. Domácí balzám po holení můžete připravit pro sebe, ale díky tomuto přitažlivému balení také jako dárek.

Jak postupovat?

 1. Připravte si nádobu o objemu asi 1 litr.
 2. Do ní dejte dvě polévkové lžíce rumu a 120 až 240 ml extraktu z vilínu. Rum dodá sladkou bylinkovou vůni a vilín je skvělý díky svým léčebným vlastnostem, který uklidňuje pokožku a zabraňuje projevům stárnutí.
 3. Nyní začneme přidávat oleje. Nejdůležitější složkou je esenciální olej z bobkového listu nebo samotný bobkový list, který dodá kořeněnou vůni. Olej je snadnější do směsi zapracovat a trvanlivost balzámu po holení je větší. Přidejte ho v množství 20-30 kapek nebo 3-4 kusů bobkového listu.
 4. Nyní přidejte 4-5 kapek skořicového esenciálního oleje. Skořice poskytuje krásnou vůní a kořeněný akcent a zároveň je velmi efektivní při léčení některých problémů pokožky, jako je akné. Má antimikrobiální účinky.
 5. Směs dobře promíchejte.
 6. Teď je čas přidat 5-10 kapek pomerančového esenciálního oleje. Ten je dobrý proti vráskám.
 7. Další složkou jsou 2-3 kapky oleje z černého pepře. Ten obsahuje antioxidanty a má antibakteriální vlastnosti. Pomáhá předcházet vráskám a redukuje podráždění pokožky.
 8. Nakonec přidejte ještě 5-6 kapek vanilkového oleje. Nejenže krásně voní, také podporuje zdraví pokožky a odstraňuje stres.
 9. Všechno pořádně promíchejte a dejte na tmavé, chladné místo. Nechte ležt 2-4 týdny, aby se všechny ingredience pořádně promíchaly. Čím déle necháte směs naležet, tím bude silnější. Je tedy jen na vás, jak moc silnou vůni chcete.
 10. Až bude mít směs požadovanou vůni, přelijte ji do malé lahvičky (vyjměte bobkové listy, pokud jste je použili), kterou jste si připravili.
 11. Používejte balzám na svůj obličej po holení.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here