Chytré květináče mohou zajistit rostlinkám 3× rychlejší růst

zelenina
Zdroj foto: compari.cz

Chytré květináče patří mezi moderní vybavení domácnosti, které vám umožní naprosto jednoduše pěstovat rostlinky v bio kvalitě, a to rychle a nezávisle na aktuálním ročním období.

Co jsou chytré květináče?

Chytré květináče jsou zařízeními, která umožňují pěstovat čerstvé rostlinky po celý rok, a to bez ohledu na skutečnost, jaké roční období právě panuje za okny. Navíc se o ně téměř nebudete muset starat. Chytrý květináč se totiž o pěstované rostlinky postará sám, aniž by potřeboval zvláštní obsluhu. Zajišťuje totiž zavlažování, vyživování i přirozený světlený cyklus, takže je můžete umístit v podstatě kamkoli. Umožňují navíc pěstování rostlinek v bio kvalitě, což je rovněž velmi důležité. Zároveň asi nepřekvapí, že mohou růst až 3× rychleji, než kdybyste je pěstovali „normálně“.

Jaké chytré květináče máte aktuálně k dispozici?

V současné době máte v podstatě dvě možnosti, na jaké chytré květináče se můžete zaměřit. K dispozici jsou totiž zařízení s chytrou lisovanou půdou Smart garden, anebo produkty s aeroponím zavlažováním, přičemž obě varianty disponují určitými pozitivy, ale také určitými negativy.

kvetinace
Zdroj foto: compari.cz
  • Chytrý substrát Smart garden. Jedná se o speciální substrát vyvinutý v laboratořích NASA, jenž se stará o výživu rostlinek zcela sám. Stačí pouze květináč zapojit do elektriky a dodat bylince dostatek závlahy. Smart garden bude vyživovat rostlinku ideálním poměrem vody, živin a kyslíku. Dle některých názorů jsou navíc rostlinky s tímto řešením chutnější.
  • Aeroponí zavlažování. Běžnější způsob, se kterým chytré květináče operují. Kořeny rostlinek nejsou v žádném substrátu, ale přímo ve vodě (roztoku), jež se efektivně stará o jejich výživu a růst. V současné době si přitom můžete pořídit více produktů s aeroponím zavlažováním. Díky absenci substrátu navíc bývají designově výrazně zajímavější než první varianta.

Na co se ještě zaměřit při výběru?

Samozřejmě že většinu lidí, kteří teď o chytrých květináčích uvažují, bude zajímat pořizovací cena. Ta se aktuálně pohybuje od necelých 2 000 Kč do 7 000 Kč. Při nákupu sice můžete využít Moebelix.cz kupony, případně další slevové akce, přesto se nejedná o nejlevnější pomocníky do domácnosti. Zvažte tedy, zda do nich investovat. Před nákupem se ještě zaměřte na velikost květináče, která by se měla odvíjet od počtu rostlinek, jež chcete pěstovat, případně na design. Pokud totiž zvolíte dobře, může se zvolený produkt stát zajímavým vizuálním prvkem interiéru.

Chytré květináče lze propojit s telefonem či tabletem

Chytré květináče nejsou moderními zařízeními jen díky výše uvedeným vlastnostem. Mnohá z těchto zařízení jsou např. vybavena Bluetooth, takže je lze propojit s chytrým telefonem anebo tabletem. Díky tomu se květináč může dokonale postarat o každou pěstovanou rostlinku. Stačí totiž v mobilní aplikaci vybrat z databáze, o jaký druh se jedná, a to je vše. Zařízení následně pro danou rostlinku vytvoří optimální podmínky a navíc vás upozorní na to, pokud bude třeba doplnit vodu, živiny apod. Jedná se tedy o skutečně moderní a efektivní způsob pěstování rostlin.

———-Komerční článek———-

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here