Chytré květináče mohou zajistit rostlinkám 3× rychlejší růst

zelenina
Zdroj foto: compari.cz

Chytré květináče patří mezi moderní vybavení domácnosti, které vám umožní naprosto jednoduše pěstovat rostlinky v bio kvalitě, a to rychle a nezávisle na aktuálním ročním období.

Co jsou chytré květináče?

Chytré květináče jsou zařízeními, která umožňují pěstovat čerstvé rostlinky po celý rok, a to bez ohledu na skutečnost, jaké roční období právě panuje za okny. Navíc se o ně téměř nebudete muset starat. Chytrý květináč se totiž o pěstované rostlinky postará sám, aniž by potřeboval zvláštní obsluhu. Zajišťuje totiž zavlažování, vyživování i přirozený světlený cyklus, takže je můžete umístit v podstatě kamkoli. Umožňují navíc pěstování rostlinek v bio kvalitě, což je rovněž velmi důležité. Zároveň asi nepřekvapí, že mohou růst až 3× rychleji, než kdybyste je pěstovali „normálně“.

Jaké chytré květináče máte aktuálně k dispozici?

V současné době máte v podstatě dvě možnosti, na jaké chytré květináče se můžete zaměřit. K dispozici jsou totiž zařízení s chytrou lisovanou půdou Smart garden, anebo produkty s aeroponím zavlažováním, přičemž obě varianty disponují určitými pozitivy, ale také určitými negativy.

kvetinace
Zdroj foto: compari.cz
  • Chytrý substrát Smart garden. Jedná se o speciální substrát vyvinutý v laboratořích NASA, jenž se stará o výživu rostlinek zcela sám. Stačí pouze květináč zapojit do elektriky a dodat bylince dostatek závlahy. Smart garden bude vyživovat rostlinku ideálním poměrem vody, živin a kyslíku. Dle některých názorů jsou navíc rostlinky s tímto řešením chutnější.
  • Aeroponí zavlažování. Běžnější způsob, se kterým chytré květináče operují. Kořeny rostlinek nejsou v žádném substrátu, ale přímo ve vodě (roztoku), jež se efektivně stará o jejich výživu a růst. V současné době si přitom můžete pořídit více produktů s aeroponím zavlažováním. Díky absenci substrátu navíc bývají designově výrazně zajímavější než první varianta.

Na co se ještě zaměřit při výběru?

Samozřejmě že většinu lidí, kteří teď o chytrých květináčích uvažují, bude zajímat pořizovací cena. Ta se aktuálně pohybuje od necelých 2 000 Kč do 7 000 Kč. Při nákupu sice můžete využít Moebelix.cz kupony, případně další slevové akce, přesto se nejedná o nejlevnější pomocníky do domácnosti. Zvažte tedy, zda do nich investovat. Před nákupem se ještě zaměřte na velikost květináče, která by se měla odvíjet od počtu rostlinek, jež chcete pěstovat, případně na design. Pokud totiž zvolíte dobře, může se zvolený produkt stát zajímavým vizuálním prvkem interiéru.

Chytré květináče lze propojit s telefonem či tabletem

Chytré květináče nejsou moderními zařízeními jen díky výše uvedeným vlastnostem. Mnohá z těchto zařízení jsou např. vybavena Bluetooth, takže je lze propojit s chytrým telefonem anebo tabletem. Díky tomu se květináč může dokonale postarat o každou pěstovanou rostlinku. Stačí totiž v mobilní aplikaci vybrat z databáze, o jaký druh se jedná, a to je vše. Zařízení následně pro danou rostlinku vytvoří optimální podmínky a navíc vás upozorní na to, pokud bude třeba doplnit vodu, živiny apod. Jedná se tedy o skutečně moderní a efektivní způsob pěstování rostlin.

———-Komerční článek———-

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here