Proč používat černuchu setou jako homeopatikum

cernucha seta
Zdroj foto: cs.wikipedia.org

Černucha setá je letnička, z níž se pro léčebné účely používají semena a z nich zastudena lisovaný olej. Pomáhá s trávením, léčí slinivku, působí proti kašli, ničí parazity a plísně, má močopudný účinek a podporuje tvorbu mateřského mléka.

Co je to homeopatie

Homeopatie je alternativní léčebná metoda, která pohlíží na člověka jako celek a tak se ho také snaží léčit. Používá přitom velmi silně naředěné látky, které mají nemocnému pomoci. Kritici však označují homeopatika za placebo, které v sobě prakticky neobsahuje žádné účinné látky. Tady je asi potřeba říci, že víra uzdravuje. Takže pokud věříte na homeopatika, zkuste vyzkoušet i ta s černuchou. Pokud ne, raději se obraťte na lékaře, kterému důvěřujete ?

semena cernucha
Zdroj foto: आशीष भटनागर at Hindi Wikipedia, Public domain, via Wikimedia Commons

Homeopatika s černuchou

Černucha neboli latinsky Nigella sativa se používá v homeopatických prostředcích docela často. Je jí připisováno léčení močových cest i prostaty, pomáhá při nadýmání, při léčení cukrovky, astmatu, rakoviny slinivky, alergií, na ekzémy, lupénku a akné, může se používat při zánětu průdušek, senné rýmě atd.

A jak homeopatika používat

Pamatujte si několik základních pravidel, pokud se pro homeopatika rozhodnete:

  1. Je potřeba je brát dlouhodobě, protože mají jen malé množství účinné látky. Díky tomu ale tělu neškodí, protože nemají žádné vedlejší účinky.
  2. Opravdu stačí jedna tabletka, i když se vám zdá příliš malá.
  3. Nejlepší je brát jednu tabletku hned po probuzení a 30 minut poté nic nejíst.
  4. Neberte několik homeopatik najednou – jejich účinky se mohou rušit a navíc nepoznáte, které vám pomohlo.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here