Proč používat černuchu setou jako homeopatikum

cernucha seta
Zdroj foto: cs.wikipedia.org

Černucha setá je letnička, z níž se pro léčebné účely používají semena a z nich zastudena lisovaný olej. Pomáhá s trávením, léčí slinivku, působí proti kašli, ničí parazity a plísně, má močopudný účinek a podporuje tvorbu mateřského mléka.

Co je to homeopatie

Homeopatie je alternativní léčebná metoda, která pohlíží na člověka jako celek a tak se ho také snaží léčit. Používá přitom velmi silně naředěné látky, které mají nemocnému pomoci. Kritici však označují homeopatika za placebo, které v sobě prakticky neobsahuje žádné účinné látky. Tady je asi potřeba říci, že víra uzdravuje. Takže pokud věříte na homeopatika, zkuste vyzkoušet i ta s černuchou. Pokud ne, raději se obraťte na lékaře, kterému důvěřujete ?

semena cernucha
Zdroj foto: आशीष भटनागर at Hindi Wikipedia, Public domain, via Wikimedia Commons

Homeopatika s černuchou

Černucha neboli latinsky Nigella sativa se používá v homeopatických prostředcích docela často. Je jí připisováno léčení močových cest i prostaty, pomáhá při nadýmání, při léčení cukrovky, astmatu, rakoviny slinivky, alergií, na ekzémy, lupénku a akné, může se používat při zánětu průdušek, senné rýmě atd.

A jak homeopatika používat

Pamatujte si několik základních pravidel, pokud se pro homeopatika rozhodnete:

  1. Je potřeba je brát dlouhodobě, protože mají jen malé množství účinné látky. Díky tomu ale tělu neškodí, protože nemají žádné vedlejší účinky.
  2. Opravdu stačí jedna tabletka, i když se vám zdá příliš malá.
  3. Nejlepší je brát jednu tabletku hned po probuzení a 30 minut poté nic nejíst.
  4. Neberte několik homeopatik najednou – jejich účinky se mohou rušit a navíc nepoznáte, které vám pomohlo.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here