Byliny na suchou, podrážděnou i alergickou pokožku

lichorerisnice
Zdroj foto. https://bylinkopedie.cz/pyr-plazivy/

Suchá pokožka: Sychravé a nevlídné počasí, stejně tak výkyvy teplot, které jsou typické pro podzimní počasí může mít vliv nejen na náladu, ale také na pokožku. V tomto období se řada potácí se zhoršením kožních problémů. Zejména pleť a pokožku na rukou je třeba chránit. V tomto směru pomůžou osvědčené byliny.

Pomoc na suchou a podrážděnou kůži

smilax
Zdroj foto: commons.wikimedia.org

Podrážděná, svědivá pokožka, na které se objevují nevzhledné šupinky až bolavé praskliny, dokáže potrápit. Na podzim pokožka vlivem počasí trpí o to více. Chladný vzduch má vliv na narušení ochranné vrstvy, vysušuje a přispívá ke stárnutí pokožky. Rovněž se v tomto období zhoršují kožní problémy, jako například lupénka, ekzémy, akné. Naštěstí v bylinném světě najdete celou řadu pomocníků, kteří citlivé a trpící pokožce uleví. Mezi účinné bylinky patří měsíček, lopuch, myrta a yzop. Ideální je směs ze všech bylin, která vyniká účinkem. Obsažené výtažky chrání pokožku před vysušením a popraskáním. A díky antimikrobiálním složkám působí příznivě proti akné.

Koupel při problémech s atopickým ekzémem

Pokud vás trápí na podzim atopický ekzém, tak si dopřejte bylinnou koupel. Ta zbaví povrch těla odumřelých kožních buněk, napomůže k regeneraci pokožky. Přírodní koupel ze směsi lopuchu, pýru, měsíčku, eukalyptu, tea tree oleje, kostivalu a lichořeřišnice prokáže tu nejlepší službu. Kombinace výše uvedených bylin má vliv na lepší hydrataci a pružnost pokožky. Zároveň prohřeje tělo, a navíc má i relaxační účinek. Bylinnou směs můžete ovšem využít i ve formě spreje, který je perfektní na ošetření vlasů a pokožky na hlavě.

Smilax je řešením na alergické projevy kůže

Smilax je křovitá liána s hlízovitým oddenkem obrostlým dlouhými tenkými kořeny. Předností je, že se bylina může sbírat v průběhu celého roku. Má pestrou škálu využití na lidské zdraví. Patří mezi silné antioxidanty. Jejího účinku se využívá i na alergické a kožní problémy, jako je dermatitida, seborea apod. V 50. letech 20. století klinické testy na smilax prokázaly, že je rostlina při léčbě lepry účinnější než sulfony. Pokud se vám na pokožce objevuje vyrážka, rozhodně vyzkoušejte bylinu smilax.

Zdroj: byliny-nadeje.cz, novinky.cz

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here