Bylinky, které pomůžou mužům s prostatou

sex
Zdroj foto. envato

Prostata a její nemoci obvykle dělají mužům stejné starosti jako ženám menstruační potíže nebo problémy spojené s klimakteriem. Potíže existují, ale nikdo o nich nechce mluvit, anebo se prostě stydí. Stud však není namístě, protože když začnete problém řešit včas, pomohou vám zase bylinky.

Jak se pozná, že prostata nefunguje správně

To, že je s prostatou něco v nepořádku, poznáte podle toho, že:

  • máte potíže s močením, nutkání na močení, časté noční močení, slabý proud moči, pálení při močení,
  • bolestivá ejakulace, problémy s erekcí.

Doprovodnými psychickými jevy jsou: deprese, agresivita, úzkost

A které bylinky pomohou

zlatobyl obecny
Zdroj foto. es.wikipedia.org                        Zlatobýl obecný 

Zlatobýl obecný – je bylinkou pro léčení močových cest obecně. Díky tomu, že obsahuje saponiny, flavonoidy, třísloviny a silice, pročišťuje močové ústrojí, prostatu nevyjímaje. Čaj se nejlépe udělá tak, že 1 čajovou lžičku sušené natě dáme do 200 ml vody a přivedeme k varu. Povaříme a necháme vyluhovat 15 minut. Přecedíme a pijeme 2 až 3 šálky denně.

 

kotvicnik zemni
Zdroj foto: es.wikipedia.org                        Kotvičník zemní

Kotvičník zemní– obsahuje fytosteroly, sapogeniny, třísloviny, flavonoidy a mnoho dalších látek. Nejčastěji se uvádí jako bylinka zvyšující libido, tedy působící jako afrodiziakum. Pomáhá především pánské části populace, protože má příznivý účinek na prostatu. Ačkoliv si na trhu můžete koupit mnoho doplňků stravy obsahujících kotvičník, je možné i v přírodě si jej nasbírat. Nejvíce účinných látek je v kořenech a semenech, ale částečně působí i listy a nať. Čaj si vyrobíte jak z natě, tak z kořenů, vždy čajovou lžičku bylinky zalijte 250 ml vroucí vody, nať nechte 10 minut, kořen 15 minut louhovat, přeceďte a pijte jednou denně, nejlépe po ránu.

vrbovka malokveta
Zdroj foto: upload.wikimedia.org                      Vrbovka malokvětá

Vrbovka malokvětá – je další bylinkou nejen na prostatu, ale vůbec na léčení močových cest. Sbírá se celá kvetoucí nať, která se dá i sušit. Čaj se připravuje z jedné lžičky natě (nasekané) zalité 250 ml vroucí vody, nechá se 10 minut louhovat a přecezené se pije 2x denně – ráno na lačno a večer cca půl hodiny před večeří.

Zdroje: www.wikipedia.org, www.bylinkyprovsechny.cz, www.tajemstvizdravi.cz

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here