Jaké jsou bylinky na trombózu

kurkuma
Kurkuma

Trombóza patří mezi onemocnění, které může mít za následek vážné srdeční a mozkové příhody. Zejména díky špatné životosprávě dochází k ukládání cholesterolu, což je jednou z příčin zužování a kornatění cév. Trombóza je zkrátka hustá krev, která nemůže protékat.

Příčinou vzniku je nejen výše uvedená špatná životospráva, ale také se může jednat o narušení rovnováhy pro a proti srážlivých faktorů například hormonální antikoncepcí. Na vzniku trombózy se rovněž podílí dlouhé sezení v autobuse, letadle, také když je pacient dlouhodobě upoután na lůžku a nemůže se hýbat. Trombóza častěji postihuje osoby s nadváhou a obézní.

Zpravidla se projevuje otoky, bolestivostí v místě cév, zarudnutím. Osoby zpravidla řeší právě bolestivost, která však po čase vymizí a tímto se dotyčný domnívá, že je po problému. Nejobvyklejší je trombóza na dolních končetinách.

Kurkuma coby přírodní lék na trombózu

Kurkuma má protizánětlivé, antikoagulační účinky, které snižují srážlivost krve a schopnost tlumit tvorbu. Z kurkumy lze připravit čaj, ale taktéž je vhodné její zařazení do pravidelného jídelníčku. Prokáže náležitou službu.

Efektivní jablečný či vinný ocet

Jablečný či vinný ocet se vtírá ráno i večer do oblasti křečových žil v neředěné formě. Pro vnitřní užití je vhodné použít jablečný ocet a to naředit lžíci octa ve sklenici vody a pít jednou denně.

pampeliska
Pampeliška

Bylinné čaje působící na krevní sraženiny

Zde pomůže smíchat květy tužebníku jilmového s listy břízy bělokoré, mařinky vonné (vše po 20 g) a to přelít 200 ml vroucí vody, nechat 10 minut louhovat. Pije se 2x denně.

Pomoc nabízí i směs ve složení kaštanovníku, kůry vrbové, natě routy vonné a natě řebříčku obecného (od všeho 20 g) a to dát do vody, 5 minut vařit, 10 minut louhovat a poté scedit. Taktéž se pije 2x denně.

Skvělou pomocí je i smetanka lékařská neboli obyčejná pampeliška. 2 čajové lžičky kořene a listu pampelišky se dají do 200 ml vroucí vody, vaří se 5 minut, 10 minut nechat louhovat a poté scedit. Rovněž se i tento čaj pije 2x denně.

Při trombóze pomohou bylinné tinktury

Připravit si lze tinkturu s kaštanu koňského, kdy se nastrouhají zralé plody do 1/3 třetiny výšky lahve a přelije se lihem. Poté se 14 dní nechá louhovat, občas je třeba s láhví zatřepat. Pak už jen přecedit a užívat 3x denně po 40 kapkách vždy po jídle. Místo kaštanu koňského lze použít i kořen mydlice lékařské.

Pomoc nabízí i pohanka

Ideální je vypěstovat menší množství pohanky a používat denně vždy několik stonků rostliny. Používá se v době květu. Vyroste do květu i 4x ročně. Stejně tak je přínosný čaj z pohankových slupek či čaj z červené papriky, kdy se kávová lžička na šálek nechá spařit a pije se ráno na lačný žaludek.

Další pomocníci z bylinné říše

Při trombóze pomůže také skořice, ať už v podobě čaje či přidaná v sypké formě do pokrmů. Dále lze využít účinků máty peprné, oregana, lékořice

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here