Bylinky a přírodní oleje pro krásné pevné řasy

oči

Nejste spokojení s perfektním orámováním svých očí? Poškodili jste si řasy používáním špatného make-upu a nešetrným odličováním, a teď hledáte způsob, jak z toho ven? Ty správné bylinky a přírodní oleje pro krásné řasy vám se vším pomohou. Budete se však muset obrnit trochou trpělivosti a podrobit se zásadám pravidelné péče.

Domácí způsoby posilování řas

Domácí sérum na růst řas si vyrobíte snadno a to i ve větším množství, které postačí bez obtíží na několik desítek aplikací. Jen dejte pozor, abyste ho špatným skladováním a používáním neznehodnotili. Uchovávejte ho v dobře těsnící nádobě, nejlépe v chladničce. Ujistěte se, že se do něj žádným způsobem nedostanou nečistoty, které by se mohly stát ideální živnou půdou pro bakterie. Nezapomínejte na to, že okolí očí je velmi citlivé! A jestliže začne vaše sérum měnit barvu, získávat jiné aroma nebo se vám z jakéhokoliv jiného důvodu nebude „pozdávat“, raději ho nahraďte čerstvým. Pro jistotu.

Jak domácí sérum na řasy aplikovat?

Můžete použít hygienickou vatovou tyčinku, nový kartáček na řasy nebo dobře umytý aplikátor ze staré řasenky, se kterým se vám snadno pracuje. Po každém použití vše vyčistěte a vysušte(vatovou tyčinku vyhoďte).

Na jaké účinné látky se při výrobě domácího séra soustředit? Pro řasy je klíčovým bodem vitamín E, dále také A a B, keratin, aktivní enzymy a panthenol. Mnoho z nich najdeme i v běžně dostupných přírodních ingrediencích, zejména v nejrůznějších olejích. Našim řasám prospějí pravidelné dávky i toho nejobyčejnějšího, třeba slunečnicového. Pokud však zvolíte ten správný, budou výsledky viditelné rychleji.

Právě oleje tvoří základ většiny domácích sér pro rychlejší růst řas. Má to však svá ale. Na mastnou pokožku se rychleji nachytávají nečistoty a prach. Olej proto musí být po hodině odstraněn nebo aplikován přes noc.

Domácí sérum pro růst řas – nejlepší osvědčené recepty

Zapátrali jsme a vybrali pro vás ty nejlepší recepty na domácí přípravky pro krásné řasy. Pracujeme s bylinami, oleji a kosmetickými polotovary, takže si snadno vyberete recepty a ingredience, které vám osobně budou nejvíce vyhovovat.

Řasové sérum s kakaovým máslem a lanolinem

Je výživné, posilující, urychluje růst řas, dodává jim objem a zabraňuje jejich předčasné ztrátě. Může být používáno kdykoliv během dne, dokud si nechcete zároveň aplikovat make-up. Připravíte ho takto:

 • 1 díl kakaového másla
 • 1 díl lanolinu
 • 3 díly sladkého mandlového oleje (lze nahradit olejem z pšeničných klíčků nebo kvalitním olivovým)

Kakaové máslo a lanolin rozpusťte pomalu ve vodní lázni. Přidejte vybraný olej ( nebo i jejich směs) a promíchejte. Přelijte do vhodné nádoby a nechte vychladnout. Můžete aplikovat na řasy kdykoliv během dne nebo i na noc.

Olivový olej obohacený vitamínem E pro krásné řasy

Asi nejjednodušší recept a jedno z nejlepších sér pro dlouhé a silné řasy vůbec. Hydratuje, vyživuje a posiluje řasy. Namočte aplikátor do oleje a aplikujte na řasy, a to nejlépe přes noc. Pro větší účinek přidejte navíc vitamín E (posiluje, vyživuje a aktivuje růst řas). A jaký je poměr?

 • 3 díly olivového oleje
 • 1 díl vitaminu E (v oleji)

Důkladně promíchejte a aplikujte malé množství na oční linky před spaním. Ráno dobře odličte.

Náš tip: jestliže máte potíže se vzhledem očních víček jako takovým a nevadí vám trochu vyšší investice, nahraďte olivový olej lopuchovým. To je takové univerzální tonikum, podporující nejenom růst řas, ale i vlasů, a pečující o krásnější a zdravější pokožku. Poradí si se zarudlými místy.

Sérum z olivového a ricinového oleje

Patří vaše řasy mezi ty „problematické“? Pak přidejte k olivovému oleji ještě ten ricinový. Posiluje, vyživuje a ztmavuje řasy, snižuje jich křehkost, chrání je od lámavosti a dodává jim na tloušťce. A jak si domácí sérum z olivového a ricinového oleje pro zdravé a dlouhé řasy připravit? Vezměte si k ruce:

 • 1 díl olivového oleje
 • 1 díl ricinového oleje

Nalijte je do nádobky a důkladně promíchejte. Aplikujte na řasy každý večer před spaním. Můžete používat každý den – vždy na odlíčené oči.

Černý čaj a ricinový olej

Jedna kosmetická rychlovka, která vám zároveň poskytne chvíli odpočinku. Připravte si čaj ze dvou pytlíků kvalitního černého čaje (vůbec není nudný, jak tvrdí v Británii), ty mírně vymačkejte, potřete ricinovým olejem a přiložte si je na oči. Jde o komplexní výživu pro řasy a kůži, navíc umocněnou způsobem aplikace. Vydržte alespoň čtvrt hodiny, poté podle potřeby víčka otřete nebo opláchněte studenou vodou.

aloe vera

Okurka a aloe vera pro krásné oči bez vrásek

Podobný postup lze provést i s okurkou nakrájenou na kolečka a gelem aloe vera. Potřete, aplikujete  a relaxujete. Tahle směs, přikládaná alespoň 3x do týdne, pečuje nejenom o krásné řasy, ale také bojuje proti nevzhledným mimickým vráskám.

Ricinový olej a aloe vera pro krásné řasy

Výborné domácí sérum i pro citlivé oči. Posiluje řasy, vyživuje je, snižuje jejich křehkost a mírní jejich vypadávání. Připravte si toto sérum podle poměru:

 • 1 díl ricinového oleje
 • 1 díl vitaminu E (v oleji)
 • 1 díl aloe (v gelu)

Smíchejte přísady a hotové sérum uložte v lednici. Aplikujte na řasy pravidelně před spaním a nechte působit přes noc.

Jak působení olejovým sér ještě vylepšit a urychlit?

Pomozte lepšímu vstřebávají aktivních látek jednoduše tím, že olej před použitím zahřejete na příjemnou teplotu. Zkoušejte na zápěstí a postupujte opatrně. Oční víčka se tím zároveň prokrví, prohřejí a rozproudí se v nich krev. Účinné látky se tak dostanou hlouběji do vrstev pokožky a vyživí kořínek řas ještě lépe.

Ale pozor, nikdy nezkoušejte olej nebo jinou složku, s níž jste předtím neměli zkušenost, přímo na oči. Místo toho si připraveným sérem potřete jemnou kůži na spodní straně rukou nebo loketní jamku. Nechte působit přes noc. Pokud se do rána neobjeví zarudnutí ani jiné nežádoucí příznaky, pak teprve olej bez obav použijte na oči.

Co na vás prozradí tvar vašeho obočí? Čtěte zde.

Tip navíc: henna

Nemáte na takovou pravidelnou péči jednoduše čas? Nevadí. Místo toho, abyste každodenně nanášeli sérum na řasy, se spolehněte na hennu. Sety, určené k aplikaci na řasy a obočí, jsou k dostání i v běžné prodejní síti. Hennu stačí nanést jednou za 2-3 týdny, takže vaše řasy nebudou příliš zatížené jinými ingrediencemi a budou vypadat krásně i bez obligátního použití řasenky. Henna rovněž mírně vyživuje a zpevňuje řasy – pokud ji ovšem alespoň čas od času podpoříte některým z výše zmíněných sér, rozhodně tím chybu neuděláte, právě naopak.

Podpora růstu řas zvenčí

Chcete vsadit při péči o své řasy na jistotu? Pak kromě „krmení“ řas zvenčí vsaďte i na svůj vyvážený jídelniček. Aby opravdu prospíval řasám a podpořil vás ve snaze o jejich atraktivnější a zdravější vzhled, dopřejte si každý den alespoň jednu z těchto položek, a to  minimálně v množství jedné porce:

 • jablka
 • listová zelenina
 • vajíčka
 • ryby
 • výrobky bohaté na bílkoviny
 • rostlinné oleje (arašídový, slunečnicový, sojový, kukuřičný)
 • oříšky (zejména arašídy)
 • celozrnné obiloviny (kvalitní ovesné vločky, rýže natural apod.)

Denní doporučená dávka vitamínu E je 50 IU, ovšem výzkumy prokázaly, že je-li podáván ve velkých dávkách (600 až 1 000 IU), zvyšuje se okysličení tkání až o 60 %. A lepší okysličení rovná se i lepší proudění krve a tím pádem i lepší výživa. Svou cestu za krásnějšími a pevnějšími řasami je proto vhodné nastartovat právě za pomoci vitamínu E. Vyplatí se to.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here