Elixír lásky z květináče II.

rozmaryn afrodiziakum na libido

Také v tomto článku si budeme povídat o bylinkách a koření, které mají pozitivní vliv na pohlavní hormony žen i mužů (libido) a mohou se stát skutečným „nápojem lásky“ pro vaši ložnici.

Peprnější soužití

Málokdo asi tuší, že u máty jsou již po dlouhé věky známé a prověřené pozitivní účinky na impotenci mužů a frigiditu žen. Navíc máta celkově zbavuje stresu a strachu ze selhání a posiluje organismus. Vypěstujete si ji doma snadno a uvařit z ní můžete čaj nebo pro zpestření umixovat koktejl.

Eso starých bylinkářů

Rozmarýn je opravdovým životabudičem. Posiluje organismus a celkové prokrvení, staří bylinkáři ho doporučovali právě na posílení milostné touhy. Pěstovat jej můžete doma na parapetu, pozor však musíte dát, pokud má objekt vaší milostné touhy vysoký tlak nebo potíže se srdcem. Tehdy je lepší sáhnout po některé jiné z námi doporučovaných bylinek.

Oblíbenec Egypťanů

Kardamom. Toto koření je vysoce účinným afrodiziakem a pozitivně působí na libido. Staří Egypťané jeho schopnosti objevili již před dávnými lety a v jejich kultuře získal pro své vlastnosti výsadní postavení. Při pěstování doma postupujte obdobně jako při pěstování zázvoru, může vám růst například jako pokojová rostlina s příjemnou vůní listů.

Probudí v něm predátora

Naši předkové asi dobře věděli, proč vrbce úzkolisté říkali též ohnivá bylina. Pomáhá dobře působit na prostatu, jejíž špatná činnost často ovlivňuje kvalitu sexu u mužů. Z listů vrbky můžete připravit nálev nebo odvar k popíjení.

Opravdové potěšení

Vůně vanilky ve většině z nás vyvolává příjemné pocity. V alternativní medicíně se vanilka, tedy skutečná vanilka z lusku, používá k mnoha různým léčebným účelům. Pro naše téma je ale důležité, že vanilka je skvělým afrodiziakem a povzbuzuje libido. Nebojte se ji tedy přidávat všude tam, kde se její chuť nebo vůně hodí.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here