Přírodní kosmetika proti kruhům pod očima

zena s aloe

Patříte mezi milovníky přírodní kosmetiky a nedáte dopustit ani na své vlastní domácí recepty? Pokud vás trápí kruhy pod očima, máme pro vás několik tipů, které se vyplatí přidat do vašeho oblíbeného pleťového nebo pečujícího krému.

Můžete si vyrobit svůj vlastní korektor na kruhy pod očima nebo si projít jednotlivé ingredience, pochopit jejich funkci v kosmetice a vybrat si právě tu, která vám do vašeho stávajícího receptu bude vyhovovat nejvíce.

Pleťový korektor na kruhy pod očima

Nebudete potřebovat nic exotického ani příliš drahého. Všechny ingredience bez potíží koupíte ve specializovaných obchodech nebo lékárnách. A co tedy budete pro výrobu pleťového korektoru na kruhy pod očima potřebovat?

  • 1 kávová lžička bambuckého másla
  • 1 kávová lžička mandlového oleje
  • 1 kávová lžička arganového oleje
  • 1 kávová lžička gelu z aloe vera
  • 1 kávová lžička medu
  • půl kávové lžičky kakaového prášku
  • 1 polévkovou lžíci oxidu zinečnatého

Připravte si vodní lázeň. V ní smíchejte oba druhy oleje a bambucké máslo. Jakmile se směs spojí, přidejte med a aloe vera. Nakonec přimíchejte oxid zinečnatý a podle potřeby i kakaový prášek. Díky němu dokážete regulovat barvu vašeho domácího pleťového korektoru na kruhy pod očima, takže se výsledek bude maximálně podobat vaší přirozené barvě kůže. Vyplatí se proto kakao přisypávat postupně a vždy namíchaný odstín opatrně vyzkoušet.

Nakonec ještě teplý korektor přelijte do malého kelímku a uskladněte v chladu. Používejte podle potřeby – třeba každé ráno po probuzení.

Které ingredience pomáhají a co byste o nich měli vědět

Možná už svůj oblíbený korektor máte nebo byste rádi kruhům pod očima jednoduše předcházeli už použitím svého oblíbeného pleťového krému. I to je možné. Stačí pochopit, co mají jednotlivé ingredience za úkol a s čím vám můžou pomoci.

Aloe vera

Obsahuje zejména vitamíny A, C a E, jenž naší pokožce více než prospívají. Do korektoru dodává hladkost a pomáhá s jeho lepším nanášením. A v neposlední řadě také příjemně voní. Aloe vera pomáhá pokožku regenerovat, odkáže hojit drobné odřeniny a dodává jí žádanou vláčnost a pružnost.

mast z aloe

Arganový olej

Hodí se pro vysušenou pleť a tu, která ztratila s postupem let pružnost. Arganový olej slouží jako skvělé přírodní změkčovadlo, dokáže snižovat otoky a chlubí se i protizánětlivými účinky. Z účinných látek je třeba jmenovat především velké množství vitamínu A, který pomáhá udržet pokožku zdravou a svěží. Působí i proti jemným vráskám vyhlazuje ty stávající a dokáže při správné životosprávě posloužit i jako prevence.

Bambucké máslo

Do kosmetických přípravků se přidává velmi často. Skvěle totiž zvláčňuje pokožku, a navíc v ní podporuje žádoucí tvoru kolagenu. Navíc je velmi vhodné i pro citlivou pleť.

Mandlový olej

Stejně jako ten arganový slouží i mandlový olej jako přirozené změkčovadlo pokožky. Je ideální pro vysušenou pleť, působí protizánětlivě, snižuje otoky a obsahuje velké množství vitamínu A a kyseliny linolové. Bojuje proti jemným vráskám a udržuje vaši pleť vláčnou.

Med

Díky obsaženým enzymům má med skvělé účinky na unavenou pokožku. Tonizuje ji, vyživuje a dokáže vylepšit i její tón a strukturu. Kruhy po očima ustoupí a pleť samotná se vyhladí.

Oxid zinečnatý

I když ze všech nabízených ingrediencí vypadá oxid zinečnatý „nejuměleji“, přesto ho nedoporučujeme opomínat. Dokáže totiž naši pleť ochránit před škodlivým působením ultrafialových paprsků  jako bonus v ní uzamyká i tolik potřebnou vlhkost. Díky tomu je vaše pokožka, vláčnější, pružnější a vydrží déle svěží. Působí velmi podobně jako známější kyseliny hyaluronová, ta je ovšem mnohem dražší – zvláště pokud ji kupujete v její nejčistší podobě a vysoké koncentraci.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here