Akné a jak jej přemoci pomocí bylinek. Jaké pomáhají?

Akné jako kožní onemocnění trápí mnoho lidí od adolescentů až po dospělou populaci. Víte ale, jak si pomoci čistě přírodními prostředky?

Dostatek vody

V každém případě (i pokud netrpíte akné) dbejte na dostatečný přísun tekutin, zejména vody, neslazených ovocných čajů a šťáv apod., aby mohla pokožka regenerovat a byla pružná.

Aloe vera

Zázračná bylinka na všechny kožní nemoci od oděrek a vyrážek až po akné. Aloe pouští z listů bezbarvý „gel“, který obsahuje kyselinu salicylovou. Ta čistí a zklidňuje pokožku s akné. Ne nadarmo se výtažek z této rostliny přidává i do čisticích vod, krémů či mastí.

Jablečný ocet

Jablečný ocet má antibakteriální účinky a díky tomu je velmi účinný i v boji proti akné. Ovšem pozor: nikdy jej nepoužívejte nenaředěný, mohl by způsobit podráždění pokožky. Nejlepší je rozředit ocet v poměru 1:3 vodou a touto tekutinou poté otírat obličej pomocí odličovacích tamponů 1–2x denně.

Med

Med je výborný vnitřně, ale proti akné jej využijete i zevně, a to jako čisticí masku. Smíchejte lžičku medu s půl lžičkou skořice a masku naneste na obličej. Nechte působit asi 20 minut a poté opláchněte vlažnou vodou. Med se skořicí můžete použít i jako peeling, když budete krouživými pohyby masírovat obličej.

Tea tree

Tea tree olej je také potřeba rozředit, protože bývá velmi koncentrovaný. Nicméně při jeho použití nehrozí žádné podráždění pokožky. Ideálním poměrem je rozředit olej 1:10 vodou. Poté pomocí vatového tamponku nebo vatové tyčinky nanášíme na postižená místa. Můžeme používat 2x denně.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here