I borovice má léčivé účinky

borovice jehlici
Zdroj foto: envato

Léčivé účinky si většinou spojujeme se smrkovými výhonky, ze kterých vaříme každé jaro med. Ale borovice má také léčivé účinky, stačí si vzpomenout na aromaterapii. Co z borovice sbíráme a proč?

Co se sbírá z borovice

borovice sbíráme pupeny a jehličí. Obojí obsahuje silice, pryskyřici, terpeny, hořčiny, třísloviny, pinosolvin a vitamín C.

Jaké má borovice účinky

Má především protizánětlivé účinky, protirevmatické účinky a také zmírňuje bolest. Kromě toho má zahřívací a povzbuzující účinky, pomáhá při kašli, zlepšuje dýchání, léčí ledviny a močové cesty.

Aromaterapie

Éterický olej se hodí všem, kteří potřebují studovat nebo tvrdě pracovat, protože podporuje duševní činnost. Kromě toho léčí deprese (odtud i chození do lesa, kde můžete vůni borovic dýchat přímo). Aromaterapie také posiluje psychiku všeobecně a povzbuzuje při únavě.

borovice
Zdroj foto: pixabay

Inhalace

Éterický olej je vhodný i pro inhalace, pomáhá uvolnit ucpaný nos, léčí nachlazení, hodí se do sauny, na masáže a koupele.

Čaj z borovicového jehličí

Čaj připravíme tak, že hrst mladého jehličí povaříme cca 5 minut v 0,5 l vody, necháme 10 minut louhovat, přecedíme a pijeme teplé po lžičkách. Čaj je posilující a pomáhá zahřát organismus a je účinným prostředkem při nachlazení.

Masážní olej z borovice

Tento olejíček vám pomůže od bolestí při zánětech močových cest, ale také při premenstruačním syndromu nebo bolestivé menstruaci. Stačí 30 kapek éterického oleje z borovice nakapat do 30 ml olivového oleje, protřepat a používat po večerním koupání nebo sprchování na masáž podbřišku a beder. Pak se doporučuje namasírovaná místa udržovat v teple (nebo ještě lépe: celkově být v teple).

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here