Balzám na popáleniny. Vyrobte si ho doma

Tento domácí recept na balzám na popáleniny je nutností! Esenciální olej z levandule pomáhá uklidnit místo zranění při dezinfekci. Olivový olej poskytuje zdravé tuky a vitamín E, aby doplnil kůži živinami, zatímco med poskytuje antioxidanty a rehydrataci zraněné oblasti. Vyzkoušejte tento recept a mějte ho po ruce … jen pro případ! Funguje skvěle jak na popáleniny od žhavých předmětů (například při vaření nebo pečení), tak také na popáleniny od slunce.

Recept: Balzám na popáleniny

Příprava je velice jednoduchá, budete potřebovat pouze tři ingredience a pouze 2 minuty vašeho času. Připravíte si malou dávku balzámu, která vám vystačí asi na 30 použití. Ingredience:

Postup:

  1. Smíchejte všechny ingredience. (Pro snadnější vmíchání můžete med trošku rozehřát – ponořte uzavřenou sklenici s medem do teplé vody.)
  2. Podle potřeby namažte na zranění a přelepte náplastí. Nechte působit a poté smyjte.

Použité ingredience a jejich význam

Med

Med může pomoci zvlhčit, bojovat proti stárnutí a bojovat proti bakteriím. Navíc je nabitý živinami, antioxidanty a léčebnými látkami. Hledejte surový med, který nebyl tepelně ošetřen nebo pasterizován: obsahuje více aktivních fytonutrientních antioxidantů a enzymů pro zvýšení přínosu. Med obnovuje hydrataci do nejhlubších vrstev pokožky. Med je přírodní zvlhčovač, což znamená, že odvádí vlhkost ze vzduchu do pokožky a zajišťuje, že ji udržuje ve vrstvách, kde je nejvíce zapotřebí pro penetraci a dlouhodobou hydrataci. Enzymy v syrovém medu vyjasňují pokožku a udržují póry čisté. Navíc antibakteriální vlastnosti medu také zabraňují nahromadění bakterií, které mohou vést k nerovnováze a nezdravému vzhledu kůže.

Olivový olej

Olivový olej obsahuje tři hlavní antioxidanty: vitamín E, polyfenoly a fytosterol. Antioxidanty, pokud jsou aplikovány lokálně, mohou chránit pokožku před předčasným stárnutím. Vitamin E pomáhá obnovit hladkost pokožky a chrání před ultrafialovým zářením. Hydroxytyrosol, což je spíše vzácná sloučenina obsažená v olivovém oleji, také zabraňuje poškození volných radikálů. Na rozdíl od komerčních zvlhčovačů, které mohou zaplňovat póry a zhoršit současné kožní podmínky, olivový olej proniká hluboko do pokožky a současně poskytuje čistící účinek. Vyzkoušejte v noci ekologický olivový olej jako náhražku za pravidelný hydratační přípravek. Aplikujte lžičku oleje na obličej a krk. Jemně pokládejte pokožku papírovou utěrkou, abyste utřeli přebytečný olej.

Levandulový olej

Levandulový olej je extrahován převážně z květů levandule, především pomocí parní destilace. Má antistresové účinky, což znamená, že celkově uklidňuje, zlepšuje spánek a celkově je hojně užíván v aromaterapii. Na pokožku má také několik pozitivních účinků. Například pomáhá s léčbou akné a zlepšuje cirkulaci krve. Posiluje imunitu a léčí ekzémy. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here