Automatické závlahové systémy se hodí do každé zahrady

automaticka zavlaha
Zdroj foto: www.spravna-zahrada.cz

Upravená zahrada doplní pěkné bydlení. K vytvoření oázy klidu na zahradě, kde si užíváme chvíle odpočinku, je dobré si pořídit efektivní pomocníky. Trávník, rostliny, keře, stromy i záhony udržíte v krásném stavu díky automatickému zavlažování.

Všechna zeleň na zahradě potřebuje pravidelný přísun vody. Pokud nechcete denně trávit mnoho hodin s hadicí v ruce nebo tahat konve vody, pomůže vám automatický závlahový systém. Kromě spousty práce ušetříte i dost času. Díky zavlažovacím systémům si můžete práci na zahradě usnadnit a zjednodušit. Hodit se vám bude i automatické zavlažování trávníku, který pravidelný přísun vody udrží v kondici.

postrikovace
Zdroj foto: www.spravna-zahrada.cz

Systémy pro automatickou závlahu

Závlahové systémy v dnešní době tvoří neodmyslitelnou součást každé moderní zahrady. Využívají se i v parcích, na fotbalových hřištích, tenisových kurtech a veřejných prostranstvích. Automatické zavlažování vyžaduje správnou instalaci. Pokud si jej netroufnete namontovat sami, obraťte se na specializovanou společnost, nebo si alespoň nechte připravit návrh pro zajištění funkčnosti závlahového systému. Automatické zavlažovací systémy jsou složeny ze soustavy podzemních potrubí, ventilů, filtrů, elektrických rozvodů, šachtic a různých postřikovačů pod povrchem.

Různé formy automatické závlahy

Zavlažovací systémy řídí elektronická ovládací jednotka, na které si nastavíte četnost, délku i dobu závlahy. Při zavlažování zahrady dá jednotka pokyn ventilům, pod tlakem vody se vysunou postřikovače a zavlažují jednotlivé okruhy záhonů či trávníku. Po ukončení zálivky se ventily opět uzavřou a postřikovače e zasunou pod zem. Systém automatické závlahy disponuje dešťovými senzory a čidly půdní vlhkosti. Spustí se jen v případě, kdy je vlhkost půdy pod minimální hodnotou. Automatické zavlažování trávníku a záhonů spusťte brzy ráno nebo až večer, aby nedošlo k velkému odparu vody a rostliny nedostaly tepelný šok studenou vodou.

——————komerční článek—————–

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here