Automatické závlahové systémy se hodí do každé zahrady

automaticka zavlaha
Zdroj foto: www.spravna-zahrada.cz

Upravená zahrada doplní pěkné bydlení. K vytvoření oázy klidu na zahradě, kde si užíváme chvíle odpočinku, je dobré si pořídit efektivní pomocníky. Trávník, rostliny, keře, stromy i záhony udržíte v krásném stavu díky automatickému zavlažování.

Všechna zeleň na zahradě potřebuje pravidelný přísun vody. Pokud nechcete denně trávit mnoho hodin s hadicí v ruce nebo tahat konve vody, pomůže vám automatický závlahový systém. Kromě spousty práce ušetříte i dost času. Díky zavlažovacím systémům si můžete práci na zahradě usnadnit a zjednodušit. Hodit se vám bude i automatické zavlažování trávníku, který pravidelný přísun vody udrží v kondici.

postrikovace
Zdroj foto: www.spravna-zahrada.cz

Systémy pro automatickou závlahu

Závlahové systémy v dnešní době tvoří neodmyslitelnou součást každé moderní zahrady. Využívají se i v parcích, na fotbalových hřištích, tenisových kurtech a veřejných prostranstvích. Automatické zavlažování vyžaduje správnou instalaci. Pokud si jej netroufnete namontovat sami, obraťte se na specializovanou společnost, nebo si alespoň nechte připravit návrh pro zajištění funkčnosti závlahového systému. Automatické zavlažovací systémy jsou složeny ze soustavy podzemních potrubí, ventilů, filtrů, elektrických rozvodů, šachtic a různých postřikovačů pod povrchem.

Různé formy automatické závlahy

Zavlažovací systémy řídí elektronická ovládací jednotka, na které si nastavíte četnost, délku i dobu závlahy. Při zavlažování zahrady dá jednotka pokyn ventilům, pod tlakem vody se vysunou postřikovače a zavlažují jednotlivé okruhy záhonů či trávníku. Po ukončení zálivky se ventily opět uzavřou a postřikovače e zasunou pod zem. Systém automatické závlahy disponuje dešťovými senzory a čidly půdní vlhkosti. Spustí se jen v případě, kdy je vlhkost půdy pod minimální hodnotou. Automatické zavlažování trávníku a záhonů spusťte brzy ráno nebo až večer, aby nedošlo k velkému odparu vody a rostliny nedostaly tepelný šok studenou vodou.

——————komerční článek—————–

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here