Zázrak jménem fytoterapie. Víto, co je to za obor?

Jistě jste už slyšeli o oboru s názvem fytoterapie. Jedná se o disciplinu, která se zabývá léčbou bylinkami. Aby nedošlo k mýlce – bylinkami se míní všechny rostliny, to znamená, že sem patří i polokeře, keře a stromy. Bylinky provázejí člověka napříč celým historickým vývojem. Bylinkářství se v posledních letech stává opět oblíbenou alternativou léčby. V dnešní době se lidé stále více vrací k přírodě a pomoc hledají nejprve tam.

fytoterapie bylinky

Co se pomocí fytoterapie léčí?

Bylinky jsou lékem jak na drobné neduhy, tak na větší obtíže. U závažnějších nemocí se kombinují se syntetickými látkami jako podpůrná léčba, případně pomáhají mírnit vedlejší účinky chemických léků. Na rostliny se obracíme nejčastěji při chřipkách, ženských problémech, žaludečních potížích nebo je také užíváme jako obklad pro rychlejší hojení ran.

Kdo může být fytoterapeutem?

Jak bylo řečeno na začátku, lidé se častěji vrací k léčbě bylinami. To dokazuje i narůstající počet fytoterapeutů. Existuje několik odborných škol, které pořádají kurzy, případně nabízejí celistvé studium fytoterapie. Osvědčení o absolvování fytoterapie může získat každý, kdo má maturitní vysvědčení. Přihlásíte se, zaplatíte poplatek určený školou a hurá na studia.

Fytoterapeutem v nepravém slova smyslu můžete být samozřejmě i sami sobě. Avšak základní druhy bylin je potřeba umět bezpečně poznat, abyste si neuškodili. Pokud si svými schopnostmi nejste úplně jisti, navštivte nějakého bylinkáře. Průmyslově zpracovávané rostliny bývají často „obohaceny“ o pesticidy, proto je lepší se zaměřit spíše na lidi, kteří bylinky sbírají ve volné přírodě.

Jak bylinky užívat?

Pokud jste pravidelným uživatelem syntetických léků, je zcela určitě potřeba se o užívání bylin poradit s lékařem či lékárníkem. Některé rostliny totiž účinky léků mohou znásobit, snížit nebo se s léky „prát“ – jednoduše, pro organismus mohou být toxické.

V případě, že byste se rádi stali svým terapeutem, doma si mnohé z bylinek můžete vypěstovat – ať už v bytě na parapetu, nebo na zahrádce. Nenáročnými a velmi účinnými rostlinkami jsou například máta, meduňka, rozmarýna, tymián, bazalka, levandule a mnoho dalších. Tak směle do toho!

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here