Africká kopřiva získává na oblibě. V čem vyniká?

africka kopriva

Dnes se podíváme na poněkud méně obvyklou bylinku, alespoň podle jejího názvu. Jedná se totiž o Africkou kopřivu. Africká kopřiva je velmi podobná mátě, jak vzhledem, tak svou vůní. Pokud se trochu orientujete v botanice, pak vás tento fakt asi nepřekvapí. Obě rostliny totiž patří do stejné čeledi. My však blíže prozkoumáme právě Africkou kopřivu.

Odkud rostlina pochází?

Jedná se o velmi odolnou rostlinu, která vegetuje především na dolních suchých svazích Himaláje v severní Indii. Již z tohoto faktu je jasné, že musí být opravdu odolná vůči nejrůznější povětrnostním vlivům. Nalézt ji ovšem můžeme i v Thajsku nebo jiných částech jihovýchodní Asie. Má rozsáhlé léčivé účinky, ovšem její užívání může být v některých případech problematické a měli byste být proto velmi obezřetní.

Kde se africká kopřiva používá?

Z celé rostliny má největší léčivý účinek její kořen. Již před několika tisíci lety byla zmiňována jako tonikum pro zdravé plíce a srdce – z toho plyne, že jde o velmi užitečnou bylinu. Používá se zejména ve formě očních kapek, tonika nebo tablet či prášků. Ty umožňují léčbu kardiovaskulárních onemocnění, snižování očního tlaku nebo stimulaci metabolismu. Africká kopřiva však také najde uplatnění při léčbě astmatu, stimulaci trávení a napomáhání vstřebávání živin v tenkém střevě.

Pozor na vedlejší účinky

Doporučená denní dávka se pohybuje okolo 50 miligramů dvakrát až třikrát za den. Při jejím užívání však mohou vzniknout nežádoucí vedlejší účinky. Při kombinaci s jakýmkoliv léčivem astmatu či srdečního onemocnění je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Proto je vhodné konzultovat její konzumaci s lékařem, aby nedošlo k případným nedozírným následkům.

Africká kopřiva je velmi prospěšná rostlina, avšak při jejím užívání je nutné přemýšlet a uvědomovat si, zda a jaké léky v danou chvíli uvážíte. Pokud ale bude vše v indikaci, přinese vám tato bylina blahodárné účinky na váš organismus.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here