9 účinků česneku na naše zdraví
(7. je náš nejoblíbenější)

účinky česneku

Že je česnek zdravý, to asi víte.

Ale až zjistíte jak moc je zdravý, už nikdy vám doma nebude chybět!

Tohle je 9 účinků, díky kterým ho používáme kdykoliv je to jen možné!

1. Antibakteriální vlastnosti

Hlavní přínos pro zdraví, a také typickou chuť a vůni česneku, má na svědomí látka zvaná allicin. Ta může nejen za jeho typický zápach, ale je celkově prospěšná pro náš organismus. Vědci zjistili, že dokáže ničit rakovinné buňky a má antibakteriální vlastnosti.

2. Velké množství důležitých látek

Česnek je výživný, ale přitom má jen velmi málo kalorií. Obsahuje především velké množství manganu, selenu, vitaminu B6, vitaminu C a vlákniny. Pravdou ale je, že česnek má v sobě trochu od všeho, co pro zdraví potřebujeme.

3. Podpora imunitního systému

Česnek pomáhá bojovat proti nemocem, je skvělý zejména při nachlazení. Posiluje totiž imunitní systém. Pokud si budete denně dopřávat česnek, můžete snížit riziko onemocnění o více než 50 procent. Navíc konzumace česneku zkrátí délku nemoci až o 70 procent a sníží její projevy. Pokud jste často nemocní, určitě zařaďte česnek do svého jídelníčku.

4. Snižuje krevní tlak

Aktivní složky česneku snižují krevní tlak. Mezi největší zdravotní problémy populace dnes patří kardiovaskulární onemocnění, které jsou často provázeny vysokým krevním tlakem. Výzkumy prokázaly, že česnek má významný dopad na snížení krevního tlaku. Tyto účinky má přibližně 4-5 stroužků česneku za den.

5. Snižuje cholesterol

Česnek přispívá ke snížení hladiny LDL cholesterolu, což je také vynikající prevence kardiovaskulárních chorob.

6. Vysoký obsah antioxidantů

V česneku je vysoký obsah antioxidantů, které mohou zabránit propuknutí nebo zpomalit vývoj Alzheimerovy choroby a demence. Antioxidanty podporují tělesné mechanismy, chránící tělo před oxidačním poškozením buněk, a zpomalují stárnutí.

7. Prodlužuje život

Česnek dokáže potlačit vnik mnoha chronických onemocnění a infekcí. Může mít tedy pozitivní vliv na délku života.

8. Zlepšuje kondici

Česnek zlepšuje výkon a tělesnou zdatnost. Má příznivý vliv na srdce a snižuje únavu.

9. Detoxikuje

Česnek pomáhá tělo detoxikovat do těžkých kovů. Bylo prokázáno, že sloučeniny síry obsažené v česneku, dokážou ve vyšších dávkách ochránit orgány před poškozením těžkými kovy, například olova, a snižují jejich hladinu v krvi.

A ještě ke všemu je chutnou přísadou do mnoha různorodých jídel.

No, řekněte; Může snad existovat lepší rostlina?

zdroj: healthy-holistic-living.com
 
bylinkopedie nákup produktů
Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here