Na jaře vše nové začíná a také je potřeba zbavit se starých návyků a hněvu. Ty se totiž ukládají právě ve žlučníku. A jak si žlučník na jaře vyčistit?
K čemu máme žlučník
Žlučník je orgán nacházející se v blízkosti jater, který shromažďuje žluč. Žluč pomáhá trávit potravu ve střevě, nejvíc je jí potřeba při takové potravě, která obsahuje tuk.
Proč nás bolí žlučník
Žlučník nás bolí, když v sobě zadržujeme zlobu, hněv, závist, nenávist a další negativní pocity. Kdo se dokáže zloby zbavit tím, že vybuchne, je cholerik (z lat. cholé = žluč). Ale i my ostatní bychom se měli negativních pocitů zbavit. Zkuste to zcela vědomě, řekněte si: Už v sobě nemám zlobu, ale lásku. Projděte se přírodou a pozorujte, jak se na jaře probouzí. Jezte hodně ovoce a zeleniny, vynechejte na chvíli masné a tučné výrobky i sladkosti.
Jaké bylinky nám pomůžou
Na žlučník pomůžou čaje z pelyňku, vlaštovičníku, měsíčku, řepíku, světlíku lékařského, proskurníku, mateřídoušky, omanu, ostropestřce a pampelišky. Zajímavé je, že pomáhají zejména hořké bylinky. Je to tím, že po zimě máme tělo spíše překyselené – tj. zanesené tučnými a sladkými jídly.
Aromaterapie
Žlučník můžete léčit i pomocí aromaterapie. Používejte éterické oleje do aromalamp nebo k masážím či do koupelí. Hodí se zejména růže, fenykl, zázvor, máta, kardamom, citron. Masírujte se sami, nebo požádejte partnera. Taková partnerská vzájemná masáž upevní pouto mezi vámi. Jemnými oleji můžete masírovat i děti – například růže.
Reflexní terapie
Vyhledejte si mapu reflexních bodů na nohou a zkuste si masírovat body, které jsou spojeny se žlučníkem.