„Zlatý med“ je silným antibiotikem, které si lehce poradí s nachlazením!

zlatý med

Už jste slyšeli o „zlatém medu“? Ne?

Možná je na čase vyhodit antibiotika z lékárny a zkusit si tento recept!

Budou vám k tomu stačit jen dvě ingredience…

Základ ájurvédy = Kurkuma!

Často opomíjíme léčivé účinky kurkumy a využíváme ji jen jako koření.

Kurkuma ovšem představuje nedoceněný přírodní lék a jen málokdo ví, že v kombinaci s medem se stává přírodním prostředkem k nezaplacení.

Kombinace kurkumy a medu má totiž velmi silný protizánětlivý účinek, který ničí nejen bakterie, které způsobují onemocnění, ale podporuje také přirozenou obranyschopnost.

Výrazně také zlepšuje trávení a zvyšuje aktivitu prospěšné flóry ve střevech. Proto na rozdíl od syntetických antibiotik, které můžete nalézt v lékárně, nemá tento lék negativní vliv na střevní mikroflóru.

kurkuma med

A čím to je? Kurkuma totiž obsahuje kurkumin – složku, která prokazuje nejméně 150 léčivých účinků, například působí jako silný antioxidant, má výrazné protizánětlivé protinádorové účinky, snižuje hladinu cholesterolu, podporuje dobrou kondici mozku, ve své domovině je využívána také na léčbu poporodních a menstruačních bolestí.

Účinky medu pak už snad ani nemusíme představovat. Díky obsahu velkého množství životu prospěšných látek, ho využívali již naši předkové jako přírodní antibiotikum pro jeho schopnost ničení bakterií a pro jeho uklidňující a sedativní účinky.

Připravte si „zlatý med“ sami!

Pokud se u vás tedy objeví první příznaky nachlazení, na kterou vám bude doktor chtít předepsat antibiotika, zkuste si připravit směs kurkumového prášku a medu a po 3 dny ji užívejte.

Co budete potřebovat?

  • 100 g medu
  • 1 lžíce kurkumy

Jak směs připravit?

Přidejte 1 plnou lžíci kurkumy na 100 gramů medu. Dobře promíchejte a směs nechte uloženou v zavařovačce či jiné nádobě.

Jak ji užívat?

  • 1. den – půl lžičky směsi každou hodinu v průběhu celého dne
  • 2. den – půl lžičky směsi každé dvě hodiny
  • 3. den – půl lžičky směsi třikrát denně

Směs nepolykejte, nechte ji v ústech až do jejího úplného rozpuštění. Po třech dnech nachlazení ustoupí, aniž by bylo nutné využít léků z běžné lékárny.

Tato kombinace se může využít také při léčbě respiračních onemocnění. V tomto případě užíváme 1 lžičku třikrát denně a tento postup opakujeme celý týden. Směs můžete přidávat také do mléka nebo čaje.

Upozornění

V případě, že užíváte nějaké léky, a chcete používat tento přírodní lék, je vhodné poradit se s lékařem. Mezi účinky kurkumy totiž patří například také ředění krve a snižování krevního tlaku, proto je konzultace s lékařem vhodná pro lidi trpící hemofilií nebo hypertenzí.

Totéž se týká diabetiků, protože kurkuma může snížit hladinu cukru v krvi.

Kurkuma je také nevhodná pro lidi trpící onemocněním žlučníku, protože způsobuje jeho svalové kontrakce.

Moudrost hledejte v minulosti

Kurkuma není žádnou novinkou, užívá se už po staletí. V indo-tibetské medicíně se dokonce říká:

Pokud používáte kurkumu před jídlem – prospíváte svému krku a plicím, pokud používáte kurkumu při jídle – prospíváte svému trávicímu systému, pokud používáte kurkumu po jídle – prospíváte svým střevům a ledvinám.

Nebojte se ji tak naplno využívat. Od toho tu tyto dary přírody jsou!

zdroj: fitlife.tv

bylinkopedie nákup produktů

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here