Zajímáte se o pravidelnou očistu těla?

zdrava strava
Zdroj foto: envato

Určitě jste už slyšeli o detoxu těla. Správný detox může nastartovat organismus a nakopnout novým přívalem energie. Jak má vypadat správný detox, aby spíše neuškodil, než nám pomohl?

Detox organismu znamená očistu těla. Stejně jako čistíme naše tělo pravidelně z venku je potřeba se o tělo starat i zevnitř. Kvalitní detox organismu se svým způsobem používá již po staletí, ale postupně v nových úpravách a trendech. Určitě jste slyšeli o spoustě variantách takzvaných detoxů a diet. Někdo něco vymyslí, vytvoří reklamu a nový způsob detoxu je na světě. Ne každý detox ale prospěje našemu zdraví. Najdeme také detoxy, které nám mohou uškodit, dokonce poškodit náš organismus. Náprava takto poškozeného organismu je složitá, může se stát, že i nezvratná. Proto předtím, než se rozhodnete detox podstoupit, zjistěte si kompletní informace a možnosti.

caj
Zdroj foto: envato

Detoxikace organismu v podstatě znamená vyplavení škodlivých látek, které se usazují uvnitř našich orgánů, speciálně jater, ledvin a střev z těla ven. Tělo, které je zaplavené škodlivými látkami nemůže správně fungovat a spotřebovává daleko více energie a my se díky tomu cítíme unavení, přešlí a kolikrát i trpíme depresemi. Než se však vydáte k lékaři, nebojte se vyzkoušet očistu těla. Tělo samo o sobě pravidelně vylučuje škodliviny ven přirozeným procesem, avšak ne vždy to stačí, a to zejména v dnešní době, kdy jsme uspěchaní, nemáme čas sami na sebe. Jíme nezdravá jídla, špatně spíme a trávíme málo času na čerstvém vzduchu. Očista těla se provádí zejména na jaře a na podzim. I přes to, že jste určitě slyšeli o detoxech, které trvají týdny až měsíce, bohatě Vám postačí pár dní k tomu, aby se Vaše tělo pročistili a Vy se tak cítili lépe. Jako klasická forma detoxu se bere půst. Jedná o radikální, však velmi účinnou formu detoxu. Kompletní půst se drží 24 hodin s tím, že byste se na něj měli předem připravit. Vyberte si den, kdy se Vám půst nejvíce hodí. Měl by to být den, kdy Vás nečeká žádná namáhaná fyzická aktivita. Dva dny před půstem snižte příjem nezdravých a těžkých potravin. Do stravy zařaďte více vlákniny ovoce a zeleniny. V den, kdy nastane půst nesmíte nic jíst po dobu 24 hodin. Pijete pouze vodu. Může se stát, že se nebudete cítit dobře. Může Vás bolet hlava a být Vám na zvracení. Po skončení půstu začněte pozvolna konzumovat lehké potraviny a opět hodně vlákniny. Pomalu se během dalšího dne, klidně dvou dnů vracejte ke klasické stravě. Podtrhnete tak celý smysl půstu a prodloužíte jeho efekt. Přijde Vám tato metoda extrémní? Ano, tento druh půstu není pro každého. Vyzkoušet můžete například déle trvající detox, a to po dobu až jednoho týdne omezte příjem nezdravých a těžkých potravin. Jezte hlavně ovoce, zeleninu a lehké potraviny jako jsou ryby. Zkuste úplně vyřadit maso a mléčné výrobky. Soustřeďte se spíše na rostlinnou stravu nejlépe v syrové nebo dušené variantě. Je vhodné pít vodu s citrónem, nebo nějaký druh detoxikačních čajových směsí, speciálně uzpůsobených pro detox organismu, které zakoupíte ve zdravé výživě. Velmi vhodný je klasický zelený čaj. Můžete vyzkoušet zařadit oblíbené doplňky stravy jako jsou chlorela, spirulína nebo zelený ječmen. Jejich užívání však musí být dlouhodobé. Opět zakoupíte ve specializovaných prodejnách zdravé výživy. Nezapomeňte, že nic se nemá lámat přes koleno a i očistu těla byste měli dělat s chutí a láskou.

—————-Komerční článek——————

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here