Mořské řasy: chutnají i léčí. Představujeme vám řasy agar a wakame

wakame rasy z more
Wakame

Řasy a sinice (např. wakame či agar-agar) jsou nejlepším a snadno využitelným zdrojem velké škály minerálů a stopových prvků, které jsou pro lidský organismus důležité. Například obsahem jódu, vápníku či železa předčí i suroviny, které jsou známé jejich vysokým podílem.

Hnědé řasy mají vápníku 10x více než mléko. Mořské sinice zase 25x více železa než maso. Obsah jódu je 600 až 3.000x vyšší než u mořských ryb. V řasách a sinicích nechybí ani fluor, který posiluje zuby, kosti i celkovou imunitu.

Účinky na zdraví

Spektrum léčivých i preventivních účinků je obdivuhodné. Léčí všechny otoky: opuchliny, zduřené uzliny nebo bulky, redukují tělesnou hmotnost, snižují cholesterol v krvi, rozpouštějí hlen, působí močopudně, dokonce odstraňují z těla radioaktivní látky. Zároveň čistí lymfu i krev, kladně ovlivňují funkci štítné žlázy, omlazují plíce i gastrointestinální trakt.

A nyní se podíváme na jednotlivé řasy blíže, ať víte, z čeho můžete vybírat…

AGAR – AGAR

Tato mořská řasa vzniká kombinací několika druhů řas. Vyznačuje se listy v červených, fialových a hnědých barvách. Jsou skvělým zdrojem železa a vápníku.

Léčivě působí u onemocnění dýchacího a kardiovaskulárního systému, usnadňuje trávení, léčí hemoroidy a odbourává toxické i radioaktivní látky.

Vhodná konzumace

V sušené podobě je nejlepší k přípravě želatinových pokrmů, ale je dostupný i ve formě vloček, prášku či plátků.

WAKAME

Drobné rostlinky olivové barvy prosvítají v mořských mělčinách. Řasa wakame je v obsahu vápníku hned za řasou hijiki. Dalšími zastoupenými látkami jsou niacin a thiamin, které podporují zdraví pokožky i vlasů.

Vhodná konzumace

Namočte řasu na pár minut a z vody si uvařte polévku. Samotná řasa se konzumuje nakrájená v pokrmech, ale je třeba ji vařit alespoň 45 minut.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here