Vyrobte si vlastní krém na ekzém

Ekzém pochází z řeckého slova, které znamená šumění, bublina nebo vaření. Lidí, kteří jím trpí, vědí, že ekzém ani nevypadá, ani nepůsobí dobře. Musí existovat nějaké efektivní domácí prostředky na ekzém, jako opozice komerčních steroidních krémů, nebo ne? Naštěstí existují určité jednoduché kroky k léčbě ekzému a odstranění hrozivého svědění, které může způsobit. Začít můžete už stravou bohatou na omega-3 mastné kyseliny a dalšími potravinami, které snižují příznaky.

Domácí krém na ekzém

Ekzému se můžete zbavit nebo omezit jeho výskyt různými způsoby. V neposlední řadě tyto způsoby doplňte domácím krémem na ekzém, aby pokožku zvlhčil a současně bojoval proti ekzému. Příprava tohoto krému vám zabere 40 minut. Ingredience:

 • ½ šálku bambuckého másla,
 • ½ šálku kokosového oleje (nebo ¼ šálku olivového oleje či mandlového oleje),
 • 1 lžíce medu,
 • 30 kapek levandulového esenciálního oleje,
 • 8 kapek tea tree oil (čajovníkového esenciálního oleje),
 • pokud chcete, přidejte i 5 kapek geranium esenciálního oleje.

Příprava:

 1. Na vodní páře rozpusťte bambucké máslo s kokosovým olejem.
 2. Vmíchejte také med.
 3. Poté, co se všechny suroviny rozpustí a spojí, přidejte i esenciální oleje.
 4. Nechte směs vychladit, ale pozor, ať příliš neztuhne.
 5. Poté ji mixérem vyšlehejte do pěny.
 6. Dejte směs do vzduchotěsné nádoby a skladujte v pokojové teplotě nebo v lednici. V pokojové teplotě bude krém měkčí a snadnější k použití.

Použití: Pokud používáte nový výrobek, vždy jej nejprve vyzkoušejte na malém kousku pokožky, zejména při použití esenciálních olejů nebo produktů, které mohou obsahovat ořechy. Po otestování můžete bezpečně užívat. Jednoduše aplikujte jednou nebo dvakrát denně na postiženou oblast. Vyhněte se kontaktu s očima a před i po aplikaci si důkladně umyjte ruce.

Použité ingredience a jejich význam

Levandulový olej

Klíčovou složkou je levandulový esenciální olej, který pomáhá léčit červenou, suchou pokožku spojenou s ekzémem.

Bambucké máslo

Další složkou je bambucké máslo, které je plné přírodního vitaminu A, funguje jako protizánětlivé činidlo a pomáhá při mnoha kožních podmínkách.

Jak se zbavit ekzému?

Změna životního stylu (doplnění jídelníčku o omega-3) a například snížení frekvence koupelí může vést k menšímu výskytu ekzému. Horké koupele vysušují pokožku, která je pak citlivá a svědí. Spánek v dlouhých kalhotách pomáhá vyhnout se nočnímu poškrábání. Vyhněte se tvrdým mýdlům a detergentům tím, že si vytvoříte své vlastní. Přímé sluneční světlo na pokožce může snížit ekzém zvýšením produkce vitaminu D, což zlepšuje imunitu. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here