Vyrobte si koule do koupele

Koule do koupele jsou úžasné a kromě skvělé vůně mohou nabídnout mnohem více výhod. Avšak většina komerčních koulí do koupele, které jsou dostupné v nejrůznějších obchodech, jsou plné nebezpečných barviv a chemikálií, které mohou negativně ovlivnit naše zdraví. Takové koule poskytují falešné toxické vůně, umělé barvy a lesk, které mohou vstoupit do krevního oběhu, narušit vaše hormony, způsobit infekce močových cest a kvasinkové infekce. Vyrobte si proto koule do koupele doma.

Domácí koule do koupele

Přípravou takových koulí strávíte 10 minut. Připravíte si tak veliké koule, jaké se vám budou líbit. Inspirovat se můžete velikostí komerčních koulí. Ingredience:

 • 1 šálek sody na pečení,
 • ½ šálku kyseliny citronové,
 • 1 lžíce kukuřičného škrobu,
 • 1 lžička vinného kamenu,
 • ½ šálku mořské soli,
 • 1,5 lžičky mandlového oleje,
 • ½ lžičky kokosového oleje,
 • 1 lžíce vilínu,
 • 1 lžička prášku z červené řepy,
 • pomerančový esenciální olej,
 • růžový esenciální olej.

Postup:

 1. Všechny suché ingredience smíchejte v misce – soda, kyselina citronová, mořská sůl a kukuřičný škrob, prášek z červené řepy.
 2. V jiné misce smíchejte všechny mokré ingredience – vinný kámen, mandlový olej, kokosový olej, vilín.
 3. Poté obsah obou misek smíchejte dohromady.
 4. Podle toho, jak moc voňavé koule chceme, přidáme i esenciální oleje.
 5. Ze směsi tvarujte kuličky o průměru 2,5 – 5 cm (nebo směsí můžete plnit různé formičky – nejlépe silikonové).
 6. Nechte sušit aspoň dva dny.
 7. K použití stačí vhodit jednu kouli do vany s horkou vodou.
 8. Skladujte v hermeticky uzavřeném obalu. Pokud budete koule do koupele skladovat v lednici, vydrží vám asi 3 týdny.

Použité ingredience

Pečící soda, kyselina citronová

Jakmile je pečící soda v kontaktu s vodou, začne chemická reakce. Vaše kulička začne pěnit. Soda na pečení má výhody detoxikace a alkalizování těla, přičemž poskytuje měkkost pokožce.

Mořská sůl

Mořská sůl poskytuje hořčík, který se může absorbovat skrze kůži.

Kukuřičný škrob

Kukuřičný škrob má také schopnost změkčit pokožku, což jí dodává hedvábný pocit. Také pomáhá vytvrzovat koule do koupele.

Vinný kámen

Vinný kámen je v podstatě bio kypřicí prášek do pečiva, seženete ho například v drogeriích DM. Pomáhá vytvrzovat kouli do koupele. Je to sediment, který pochází ze spodku vína, ale není alkoholický. Obsahuje vysokou hladinu draslíku, ale protože ho nepijete, minimální množství se absorbuje skrze kůži.

Vilín

Vilín má mnohé příznivé účinky na lidské zdraví, jako jsou například jeho hojivé vlastnosti na pokožku a prevence proti akné.

Mandlový olej

Mandlový olej je lehký a úžasný pro pokožku. Může uklidnit popraskanou kůži, a dokonce je známo, že uzdravuje kůži poškozenou rakovinou.

Kokosový olej

Také kokosový olej je samozřejmě skvělý doplněk. Změkčuje pokožku a současně nabízí antifungální a antibakteriální přínosy.

Esenciální oleje

Pomerančový olej je povznášející pro tělo a mysl, nabízí osvěžující pocit. Růžový esenciální olej je úžasný pro deprese a snižování úzkosti. Má také přínosy pro pokožku, pomáhá vyvažovat hormony a může zvýšit vaše libido!

Prášek z červené řepy

Prášek z červené řepy používáme místo potravinářských barviv, které mohou způsobit zdravotní problémy. Tento prášek dodá vašim koulím krásnou růžovou barvu a další výhody antioxidantů.   bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here