Vyrobte si vlastní bronzer z pohodlí domova. Není to tak těžké

Bronzer dokáže vytvořit přirozený opálený efekt pro většinu tónů pokožky. Může přidat rysy obličeje a poskytnout trochu třpytu a záře. I když si můžete koupit bronzer v drogeriích, problém s komerčními bronzery je ten, že většina z nich obsahuje dlouhý seznam chemických složek. Některé z těchto složek dokonce mohly být testovány na zvířatech!

Jak si vybrat správný bronzer?

Bronzer by měl být jen o dva odstíny tmavší než tón vaší pleti. To je klíč k přirozenému vzhledu. Důležité je vyčistit svou pleť před použitím bronzeru, aby se na vaší pokožce nevytvořily skvrny. Pro očištění je nejlepší obličejový peeling, který vás zbaví nerovností na tvářích a celkově podpoří přirozený zářivý vzhled.

Použití bronzeru

Bronzer může dokonale vyhladit kůži, zamaskovat nerovnosti a nedostatky a vytvořit příjemný vzhled. Důležité je aplikovat bronzer rovnoměrně. Nanášejte bronzer tam, kam obličej přirozeně zasahuje slunce. Nepřehánějte to. Čím méně bronzeru použijete, tím přirozenější bude váš vzhled. Příliš mnoho bronzeru vytvoří „umělý“ vzhled. Bronzer nanášejte lehce na čelo, bradu a čelist a oblasti lícních kostí. Poté bronzer naneste na tváře, tam, kde se vytvoří boule, když se usmějete. Snažte se o co nejpřirozenější přechod.

Postup na přípravu vlastního bronzeru

Celková příprava vám zabere asi jen 5 minut a vytvoříte si 60-90 gramů bronzeru. Ingredience:

  • 1 lžíce kakaa nebo skořice,
  • 2 lžíce prášku arrowroot nebo kukuřičného škrobu,
  • 1 lžička muškátového oříšku (mletého),
  • 10 kapek růžového esenciálního oleje.

Postup:

  1. V malé misce smíchejte všechny suché ingredience (kakao nebo skořici, arrowroot a muškátový oříšek).
  2. Přidejte růžový esenciální olej a dobře promíchejte.
  3. Přeneste do malé nádoby, ze které budete bronzer používat.
  4. Aplikujte čistým štětcem na obličej.

Pozn.: Vybrat skořici nebo kakao? Skořice dodává záři, kakao přidává hloubku a temnotu, takže je do směsi přidávejte postupně. Pro světlejší tón pleti se hodí skořice, pro tmavší pleť pak kakao. Nemusíte použít pouze jednu z těchto surovin, klidně je zkombinujte. Arrowroot je mnohem lepší než kukuřičný škrob, takže mu dejte přednost. Pokud ale potřebujete bronzer akutně, vystačíte si i s kukuřičným škrobem. Ten sice není tak jemný, účel ale splní.

Použité ingredience a jejich význam

Kakao

Kakao je výborná surovina k léčení a hojení ran a kožních onemocnění. Obsahuje železo, hořčík a vápník, které může kůže absorbovat.

Skořice

Skořice obsahuje protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti a posiluje imunitu.

Muškátový oříšek

Muškátový oříšek dodává hnědou barvu, kterou získáváte na slunci. Muškátový oříšek je příjemný dotek, protože nabízí hezkou „bronzovou“ barvu. Jeho vůně je příjemná a může poskytnout úlevu od zánětu a artritidy. Obvykle se přidává do tonika pro detoxikaci těla.

Arrowroot

Arrowroot nebo kukuřičný škrob pomáhá udržet celou směs kompaktní. Arrowroot je skvělá volba, protože není zpracováván jako kukuřičný škrob, takže je mnohem čistší.

Růžový esenciální olej

Esenciální olej slouží k celkové kompaktnosti směsi. Vybrat si můžete jakýkoli ze všech druhů esenciálních olejů (jako je levandule, kadidlo nebo rozmarýn), ale růže obsahuje speciální léčebné látky. Napomáhá rovnováze hormonů a podporuje celkové uzdravení těla. Je velmi účinný při boji proti akné. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here