Vyčistěte si střeva aneb Které bylinky nám pomohou od střevních potíží

Mnoho lidí trpí chronickou zácpou, syndromem dráždivého střeva, únikem střev a dalšími problémy se zažívacím systémem. Vzhledem k tomu, že střeva mají důležitou úlohu při odstraňování odpadu z těla, je důležité, abyste udrželi jejich hladký průběh. Naštěstí existují věci, které můžete udělat, abyste pomohli zmírnit nepříjemné pocity související s toxiny a problémy s trávením v těle, jako je například očistění tlustého střeva. Přitom nemusíte ani kontaktovat lékaře – přípravek na čištění střev si můžete připravit doma z běžných surovin.

Domácí čistič tlustého střeva

Tento prostředek může pomoci odstranit některé toxiny z vašeho těla. Tyto toxiny by jinak mohly přispět k vašemu nepohodlí a také nabízejí přirozenou úlevu od zácpy. Prostě si naplánujte den, kdy nepotřebujete odejít z domova, abyste se dokázali přizpůsobit změnám čistění tlustého střeva ve vašem těle při zahájení detoxikačního a interního čištění. Celková příprava jedné porce vám zabere pouhých 5 minut. Ingredience:

  • 75 ml jablečného džusu (100 %, pokud možno v bio kvalitě),
  • 2 lžíce citronové šťávy,
  • 1 lžička zázvorového džusu,
  • ½ lžičky mořské soli,
  • 75 ml teplé vody.

Postup:

  1. Přichystejte si sklenici (o objemu 300 ml nebo více) a lžíci.
  2. Ohřejte vodu a nalijte ji do sklenice. Přidejte mořskou sůl a promíchejte.
  3. Až se sůl rozpustí, přidejte jablečný i zázvorový džus a čerstvou citronovou šťávu. Promíchejte.
  4. Tuto tekutinu vypijte po ránu nalačno. Poté si tuto směs přichystejte znovu okolo oběda (obědvejte pouze lehký oběd – vařená zelenina, losos), a znovu odpoledne (do 17:00).

Použité ingredience a jejich význam

Mořská sůl

Mořská sůl pomůže uvolnit toxiny, vytlačit odpad tělem a nakonec zlepšit trávení.

Jablečný džus

Jablka přináší dobré zdraví střev díky obsahu vlákniny a zdravé tlusté střevo rozhodně přináší dobré zdraví celého těla. Jedna studie ukazuje, že ti, co konzumují jedno jablko denně, obecně méně navštěvují lékaře se zdravotními problémy a berou méně léků na předpis.

Zázvorová šťáva

Zázvor je skvělý, protože snižuje nadýmání při stimulaci tlustého střeva, udržuje ho bez odpadů a škodlivých toxinů.

Citronová šťáva

Citronová šťáva pomáhá při trávení, detoxikaci a má vysoký obsah vitaminu C, což z něj činí skvělý antioxidant – to je důvod, proč hraje klíčovou roli ve vašem nápoji.

Rizika

Provádění tohoto typu čištění tlustého střeva by nemělo představovat žádné potíže. Pokud jste těhotná, trpíte nějakým onemocněním nebo alergiemi, poraďte se nejprve se svým lékařem. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here