Účinky a použití konopného čaje

caj
Zdroj foto: envato

Konopí se postupně začíná řadit mezi zcela běžně užívané bylinky. A to především v těch formách, které v sobě neobsahují opioidní a psychoaktivní tetrahydrokanabinol (THC), ale pouze mnohem bezpečnější kanabidiol (CBD).

Ve hře však nejsou jenom kanabinoidy. Čaj z konopí obsahuje také množství antioxidantů a dalších účinných látek. Ty se vstřebávají přes trávicí trakt, aby byly následně metabolizovány játry a maximálně využity v těle. Vzhledem k povaze těchto látek pak nejlépe působí čaje s částečně narušenými semínky, která do výluhu uvolní dostatek tuku, jež umožní jejich maximální využití.

Použití proti bolesti

Jedním z nejčastějších důvodů, kvůli nimž konopné výrobky lidé užívají, je úleva od chronické bolesti. První pozorovatelné účinky konopného čaje se obvykle dostavují do 30-90 minut po požití. A jaké má tedy výhody oproti klasickým lékům proti bolesti?

Tou největší je fakt, že se účinné látky uvolňují postupně, takže vrchol působení nastává až po 2 až 3 třech hodinách. Velmi postupně jeho účinky rovněž doznívají, takže se organismus nemusí potýkat s dalšími náhlými atakami bolesti.

Jak fungují kanabinoidy proti bolesti

A jaký je mechanismus působení účinných látek v konopí? Lidé si mnohdy mylně myslí, že tyto složky organismus pouze utlumují – to však není pravda. Naopak, cíleně se vážou přímo na receptory bolesti v našem těle, což může pomoci tlumit přenos signálů bolesti přímo v centrálním nervovém systému.

Nejde o návykové působení, jaké nabízí například opiáty. Naopak. CBD závislost nezpůsobuje. A to například  i díky tomu, že jeho účinky jsou tzv. holistické – jinými slovy, že jsou rovnoměrně rozloženy v celém těle. Nezáleží tedy na tom, co nebo kde vás bolí. Účinné látky si to správné místo vždy najdou – a to bez rizika vzniku závislosti.

———Komerční článek———-

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here