Vytvořte si vlastní balzám na suchou pokožku

  Obzvláště v zimě se spousta lidem může objevit problém se suchou pokožkou. Ta může být svědivá a nutí vás neustále se škrabat a celkově způsobuje vaše nepohodlí. Místo komerčních krémů na tělo, které mohou pomoci, použijte přípravek ještě o něco silnější. Bylinný balzám na suchou pokožku. Tento balzám si připravíte z přírodních ingrediencí. Intenzívně zvlhčí a uklidní svědivou, hrubou a v mnohých případech i otravnou suchou pokožku.

Co je to balzám?

Balzám se nejčastěji připravuje z oleje a včelího vosku a má jemnější konzistenci než typické balzámy na rty (například). Mezi základní oleje, které můžete použít, patří oleje připravené z nejrůznějších léčivých bylin a plodů, vhodné na suchou pokožku. V dnešní době už je takových olejů téměř neomezené množství – můžete si koupit heřmánkový olej, olej z růže nebo měsíčku lékařského.

Recept na balzám na suchou pokožku

Tento recept vám vystačí na balzám o objemu asi 70 ml, proto si připravte nádobu o tomto objemu. Může jít o prázdnou krabičku od krémů na obličej nebo jinou, uzavíratelnou nádobu. INGREDIENCE:

 • 15 g včelího vosku,
 • 100 ml organického oleje dle výběru (mandlový olej, avokádový, kokosový, jojobový olej atd.),
 • 7,5 g okvětních lístků růží,
 • 7,5 g květů heřmánku,
 • 7,5 g květů měsíčku lékařského,
 • 5-6 kapek esenciálního oleje z růže.

POSTUP:

 1. Připravte si infuzi z organického oleje. Uděláte to tak, že bylinky dáte do nádoby s olejem a necháte uzavřené po dobu 2-3 týdnů. Bylinky musí být zcela ponořené v oleji. Každý den směs protřepávejte. Poté slijte, kapalinu si uchovejte.
 2. Tuto kapalinu pak smíchejte se včelím voskem a vařte v kovové nádobě na vodní lázni.
 3. Jakmile se včelí vosk rozpustí, odstavte a ihned přelijte do nádoby. Přidejte několik kapek esenciálního oleje.
 4. Nechte zchladnout a označte štítkem.
 5. Balzám vydrží 3-6 měsíců.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here